Mobil işletim sisteminin sonraki sürümü olacak olan ve ismi olup olmayacağı belirsiz sürüm Android 11, henüz hâlâ geliştirici önizlemelerine sahip. Bu sürümlerden 3 numaralı versiyon, en dikkat çekici değişiklik olarak son uygulamalar ekranına geri getirmeyi ekledi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Önceki Android sürümlerinde, son uygulamalar ekranından silinen bir uygulama, bellekten temizleniyor. Bu durum uygulamamızı yanlışlıkla olarak kapatıldığında doğal olarak her yeniden başlıyor. Bu duruma özellikle uzun mesaj yazarken veya oyunun ortasında kapatıldığı zaman canı bunaltıcı bir hale geliyor.

Android 11 DP3 (Geliştirici Önizlemesi 3 ) ile birlikte henüz hala hataları olsada yukarı sürükleyerek son uygulamalar ekranından silinen bir uygulama, ekranın üzerinden aşağı sürüklenerek geri getirilebiliyor. Bu durumun mümkün olması için Android, uygulamaları bellekten silme işlemini, son uygulamalar ekranında çıkılana kadar erteliyor.

Bu fonksiyonel olarak işe yarayacak özellik, Android 11 ‘in kullanıcılara sunulacak sürümünde var olur mu olmaz mı bilinmez çünkü Google, şimdiye kadar önizlemelerde gösterdiği çok sayıda özelliği final sürümde çeşitli nedenlerden ötürü çıkarmıştı.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz