2016′ nın ilk ayını geride bırakırken yeni bir haberde Amazon‘ dan geldi. Amazon sahip olduğu müzik servisi Prime Music‘ ten daha gelişmiş Spotify benzeri çevrim içi bir müzik servisi için çalışmalara başlamış.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Amazon çalışmalarına başladığı çevrim içi müzik servisiyle Apple Music ve Spotify gibi dünyaca popüler müzik servislerine rakip olmaya hazırlanıyor. Hatta gelen haberlere bakılırsa, Amazon müzik şirketleriyle görüşmelere başlamış bile.

Amazon’ un zaten Prime Music adında bir müzik servisi yer alıyordu. Ancak bu müzik servisine yalnızca Amazon’ un prime paketi abonesi olan kullanıcıları erişebiliyordu. Prime Music’ te yaklaşık bir milyon şarkı yer almasına rağmen Spotify gibi müzik servislerini düşündüğümüzde rakiplerinin çok gerisinde kalıyor.

Apple Music ya da Spotify da yer alan şarkıların çoğu Prime Music’ te yer almadığından Prime Music kullanıcılar için yeterince cazip bir seçenek olamıyordu. Amazon’ da bunun farkına varmış olacak ki Prime Music’ ten bağımsız bir müzik servisi için çalışmalara başlamış bile.

Amazon şimdilik yolun başında olsa da titiz  bir planla çalıştığı haberleri geliyor.Çalışmaların ne zaman sonlanacağını ve yeni servisin ne zaman yayınlanacağını merakla bekliyoruz. Tabi servisin ücretinin ne kadar olacağı da merak ettiğimiz diğer bir konu.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz