Dünya teknoloji devi Google’ da meydana gelen değişim rüzgarı esmeye devam ediyor.
Dün yayınlanan haber teknoloji devinde beklenmedik değişiklikler yaşandı.
Google’ dan daha büyük, Google’ ı da kapsayan yeni şirket Alphabet kuruluyor ve Google’ ın en tepesindeki isim değişiyor.
Böyle bir değişiklik için çalışmaların çok uzun zamandır yapıldığı kesin ama sonuçlandığı zaman bir anda açıklanması dünya gündemine oturdu.
Aslında goolge bünyesinde binlerce ürün/servis geliştiriliyor ve hepsi bir şekilde Google’ dan bir şeyler alıyor. Hatta projelerin çoğunda isim olarak Google geçiyor. Bu değişim rüzgarı ile birlikte Google artık kendi işlerine yoğunlaşıyor olacak, servisler Google isminden bağımsız olabilecek. Ve en önemli kısım artık Google rutin işlerine devam ederken Alphabet istediği satın alma işlemlerini yapabilecek ve ayrı bir koldan yönetebilecek.
Son duruma bakıldığı zaman son derece faydalı bir değişiklik olmuş görünüyor. Bir dünya devi haline gelen Google tüm operasyonları yönetmek durumunda kalıyordu. Bu kapsamda artık Google’ ın diğer servislerdeki sorumluluğu azalacak, kendi işlerine daha yoğun yönelebilecek hem diğer servislerin de daha üst bir kademeden yönetilmesi daha rahat hale gelmiş olacak.

 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz