Kanada meşeili DataWind şirketi, Hindistan menşeili Reliance Communications şirketi ile sadece 15 dolara akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor. Yanlış duymadınız, yalaşık olarak 45 TL ye mal olacak telefon için ortak çalışmalar başladı bile.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Çin‘ de uygun fiyatlarla yüksek donanımlara ve etkileyici özelliklere sahip telefonlar üretilmesine alışılmıştı. Üstelik bu telefonlar çok iyi satışlar da elde etmişti.  Kanadalı  DataWind ve Hindistanlı  Reliance Communications şirketleride  bir araya gelerek çok uygun fiyata akıllı telefon üretmek için kolları sıvadı. Bu anlaşmayla akıllı telefon  sektörünün çok farklı bir boyuta taşınacağı düşünülüyor.

Ucuz fiyata satılacak olan bu telefon Linux tabanlı olacak ve sadece 2G bağlantıyı destekleyecek gibi görünüyor. Duyumlara göre akıllı telefonun Hindistan‘ da aralık sonuna doğru raflarda yerini alacağı öngörülüyor.

Daha öncede ucuz cihazlar geliştiren DataWind şirketi , 2011 yılında 37 dolar değerinde 7 inçlik bir tablet üretmişti. Datawind‘ ın piyasada satılan en ucuz telefonu 30 dolar gibi bir fiyata sahip.

DataWind? ın CEO? su Suneet Singh Tulu Çin ya da Tayvanlı donanım üreticileriyle anlaşma sağlanıp , yeni çıkacak telefonları için bu çip ve bellekleri kullanacaklarını belirtti. Donanım parçalarının ucuz olmalarına özen gösterdiklerini belirten CEO, önceliklerinin ağ hizmetleri ve uygulamalar olacağını söyledi.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz