Apotact Labs firması yeni bir eldiven geliştirdi. Gest adı verilen bu eldiven el hareketlerini rahatlıkla takip edebiliyor.  Bu eldivenle sınırlar ortadan kalkacak gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugüne kadar üretilen eldivenlerin kullanımının zor olduğunu, aynı zamanda çok yüksek fiyatlarda  satıldığını belirten firma kendi ürettikleri eldivenin en önemli özelliğinin kullanıcının jestlerini tahmin edebilmesi olduğunu belirtti.

Gest adı verilen eldiven ellerinizi boşlukta hareket ettirerek cihazınızı kontrol etmenizi sağlıyor. Bu sayede klavye ve mouse ihtiyacı ortadan kalmış oluyor.

gest-glove-title

Eldiveniniz varsa oyun oynamak da artık daha kolay bir hal alıyor.Bu eldiveni takıp elinizi boşlukta hareket ettirerek oyun oynanabileceğini belirten firma yetkilileri bu eldivenle oyun oynarken daha çok keyif alınacağını belirtiyor.

Üç yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını belirten firma , ürünün bu yıl sonunda piyasaya çıkacağını duyurdu. Nintendo‘ nun 1989‘ da çıkardığı “Power Glove” dan esinlenerek tasarlanan eldivenin “Power Glove” dan çok daha etkileyici özelliklere sahip olduğu vurgulanıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz