YouTube’ nin sadece çocukların izleyebileceği videoları gösterdiği uygulaması YouTube Kids Amerika, İngiltere, İrlanda gibi ülkelerden sonra  Hindistan’ da da kullanıcılara sunuldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

YouTube Kids uygulaması üzerinden listelenecek videolar; tüm yaş grubundaki çocuklar için uygun olacak. Bu sayede ebeveynler rahat nefes alabilecekler.

YouTube Kids uygulaması ilk olarak Amerika’ da kullanıcılara sunulduktan bir buçuk sene sonra Hindistan’ a da sunulmuş oldu. Bu son hamle ile birlikte 20′ den fazla ulusta bu uygulama kullanıma sunulmuş oldu.

Not: Uygulamanın sadece Android ve iOS ürümleri mevcut. YouTube Kids’ in web uygulaması bulunmamaktadır.

Geriye dönüp bakıldığında; Hindistan’ da çocuklara yönelik içerik paylaşan çok popüler YouTube kanalları mevcut. ChuChuTV Yotube kanalı bu popüler kanalların başında gelmektedir. İkinci popüler kanal ise altı milyar civarında görüntülemeye sahip şimdiden. Bu kanallarda çocuklar için hazırlanmış renkli animasyonlar ve güzel şarkılar yer alıyor.

Çocuklar için içerik bakımından uygun hale getirilen YouTube Kids; aynı zamanda çocukların rahatça kullanabileceği bir tasarımı hayata geçirmiş durumda.

Uygulamanın kontrolü tamamen ebeveynlere bırakılmış desek yanlış olmaz. Ebeveynler çocuklarının izlemesini istedikleri içerikleri belirleyebilirler. Bunun yanından çeşitli kısıtlamaları da uygulayabilirler. Bu kısıtlamalardan en önemlisi zaman. Çocukların ne kadar süre takılacaklarını ayarlayabilirsiniz.

YouTube Kids uygulamasının Android versiyonunu linkinden indirebilirsiniz.

YouTube Kids uygulamasının iOS versiyonunu linkinden indirebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz