PayPal, e-ticaret platformunun kullanıcılarının Venmo ile ödeme yapmasına izin vermek için Amazon ile birlikte çalıştığını duyurdu. Önümüzdeki yıldan itibaren, Venmo’nun para transferi hizmetinin kullanıcıları, Amazon’un web sitesinde ve Amazon mobil uygulamasında alışveriş yapmak için bağlı banka hesaplarını ve Venmo bakiyelerini kullanabilecekler.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Amazon’da küresel ödeme kabulü direktörü Ben Volk, iki şirket arasındaki yeni ortaklığı övdü ve şunları söyledi:

“Müşterilerimizin Amazon’da nasıl alışveriş yaptıkları konusunda seçenekler ve esneklik istediğini anlıyoruz. Venmo ile ekip oluşturup müşterilerimize Venmo hesaplarını kullanarak Amazon’da yeni ödeme yöntemleri sunarak ödeme yapma olanağı vermekten heyecan duyuyoruz.”

Venmo ve Amazon ortaklığı

Yakın tarihli bir Venmo çalışmasına göre, Venmo kullanıcılarının yüzde 65’i pandemi sırasında çevrimiçi olarak daha fazla ürün satın aldıklarını ve neredeyse yarısı (%47) satıcılardan ödeme sırasında hizmetle ödeme yapmakla ilgilendiklerini söyledi.

Bu amaçla, bir basında QR kodlarının ve diğer yeni özelliklerin eklenmesini vurgulayan şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Darrell Esch’e göre şirket, Venmo’nun hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak kullanılabileceği yolları genişletmek için tekliflerini geliştirdi ve şu açıklamayı yaptı:

“Geçen yıl boyunca, Venmo topluluğumuza QR Kodlarıyla ödeme yapma ve satın alma korumaları gibi daha fazla alışveriş özelliği sağlama dahil olmak üzere Venmo’yu günlük yaşamlarında kullanmaları için daha fazla yol sunmaya odaklandık. Kullanıcılarımızın ve Amazon müşterilerimizin gelecek yıldan itibaren Venmo ile ödeme yapmasını mümkün kılmaktan heyecan duyuyoruz.”

Amazon’un web sitesinde Venmo ile ödeme yapabilme özelliği 2022’de kullanıma sunulacak ve yeni kullanıcılar bu arada şirketin uygulamasını Google Play Store veya Apple App Store’dan indirebilecekler.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz