Netflix’in son derece popüler dizisi Squid Game, dizide birçok sahnede gösterilen telefon numaralarının gerçek numaralar ile eşleşmesinin ardından bir düzenleme ile birlikte, gerçek hayatta o numaraya sahip olan kişilerin rahatsız edilmelerinin önüne geçmek istiyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Karakterlerin hayattan artık bir beklentisi olmadığı ve para kazanmak üzere bir oyuna katılmaktan başka seçeneklerinin olmadığı sadist bir ‘oyun’ hakkındaki Kore drama dizisi, birden fazla sahnede görünür telefon numaraları içerir. Ayrıca dizinin bölümleri yayınlanmadan önce yayınlanan Squid Game fragmanında bir telefon numarası da açıkça görülmekte.

Haberi daha önce bildiren Reuters, Netflix ve yapım şirketi Siren Pictures’ın kasten tam bir sayı içermediklerini ve gösterilen sayının gerçek bir numara ile eşleşeceğinin farkında olmadıklarını belirtti.

Netflix, Squid Game’de görünen numaraların düzenleneceğini doğruladı ve değişikliğin şaka çağrılarını sona erdirmesini umduğunu ekledi.

Numaranın sahibi olduğunu iddia eden bir adam, yerel bir medya kuruluşuna mesaj ve aramalarla Squid Game aracılığıyla birçok kişinin oyuna katılmak istediğini söyleyerek rahatsız ettiklerini ve bu tarz aramaların kendi hayatını sıradan bir şekilde yaşamasını zorlaştırdığını da sözlerine ekledi. Netflix, dizinin bir veya daha fazla yerel numarayı etkileyip etkilemediği konusunda bir açıklamada henüz bulunmadı.

Squid Game, Netflix için büyük bir başarı elde etti ve geçen hafta itibariyle ABD’de bulunan yayın hizmetinin en iyi dizisi olmakla birlikte Netflix’e göre bu en üst sırada yer alan ilk Kore dizisi olmayı da başardı. Bu da dizinin yapımcıları ve yaratıcıları için büyük başarı ve Netflix platformunda yayınlanması da platformun başarısını gösterir. Yine de rastgele Squid Game dizisinden etkilenenler yüzünden şaka çağrıları alan zavallı bireylerin farklı hissettiklerini varsaymak muhtemelen makuldür.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz