Daha yaygın olarak OWC olarak bilinen donanım şirketi Other World Computing, dünyanın en hızlı ve en yüksek kapasiteli PCIe SSD’sinin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

OWC Accelsior 8m2 ile uyumludur, Windows ve Linux bilgisayarlar yanı sıra Apple’ın ile Mac Pro ve yeni sürücü 26TR için ultra hızlı hizmet sunmak için en yeni PCI teknolojisinin toplam bant genişliğini kullanır. OWC Accelsior 8M2’deki sekiz NVMe M.2 SSD yuvasının her biri, tam x4 veri akışı şeritlerinde çalışabilir ve sürücü 64 TB’a kadar depolama ile donatılabilir.

Yüksek performanslı bir NVMe tabanlı depolama çözümü olarak OWC’nin en yeni sürücüsü, endüstriyel otomasyon, akıllı şehir ekosistemleri ve akıllı perakende çözümlerinde kullanılan uç bilgi işlem uygulamalarında gereken tutarlı, düşük gecikme süreli veri çıkışını sağlar. Şirket ayrıca OWC Accelsior 8M2’nin uzun süreler boyunca en yüksek hızda çalışmasını sağlamak için adımlar attı, bu nedenle sürücünün uçak sınıfı alüminyum ısı kalkanında bir soğutma fanı bulunuyor.

OWC’nin CEO’su ve kurucusu Larry O’Connor, bir basın açıklamasında şirketin en son sürücüsünün teknolojinin sınırlarını nasıl zorladığını açıkladı:

“Teknolojinin sınırlarını her zaman zorlamaya çalışıyoruz ve OWC Accelsior 8M2 ile bu, tek bir kesin cümleyle özetlenebilir. Galaksideki en hızlı, en yüksek kapasiteli PCIe SSD.”

OWC Hızlandırıcı 8M2

OWC, yeni sürücüsüne SoftRAID XT’yi de dahil etti ve kullanıcılar, kendi veya projelerinin ihtiyaçlarına en uygun RAID seviyesini seçmek için birden fazla RAID seçeneği arasından seçim yapabilecekler.

OWC Accelsior 8M2 yığınlarca veri depolayabilirken, bu verilerin yedeklenmesi ve korunması da kritik öneme sahiptir. Bu nedenle OWC, müşterilere bir tam yıl bulut yedekleme ve antivirüs yazılımı koruması sağlamak için Acronis ile ortaklık kurmuştur. Acronis Cyber ​​Protect Home Office, sezgisel yedekleme ve AI ile geliştirilmiş kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojisi ile kullanıcıları günümüzün veri tehditlerine karşı korur.

Cihaz ayrıca 1,299 ABD dolarından başlayan fiyatlarla 2 TB, 4 TB, 8 TB, 16 TB, 32 TB ve 64 TB depolama alanıyla satın alınabilir. Ülkemizde, yani Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.

OWC Accelsior 8M2, ortalama bir tüketici için kesinlikle pahalı bir teklif olsa da bu cihaz, yaratıcı profesyonellere ve mümkün olan en küçük form faktöründe büyük miktarda depolamaya ihtiyaç duyan büyük kuruluşlara yöneliktir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz