Yahoo 500.000 den fazla kullanıcıya kullanıcıların izni olmadan “Yahoo Messenger‘a hoşgeldiniz” içerikli spam mail gönderdiği için mahkemeye verildi. Bu suçlamaları belirten kullanıcılardan bazıları da Yahoo‘dan bu mesajı almalarının hemen ardından başka Yahoo Messenger kullanıcılarından da spam mailler almaya başladıklarını belirtiyorlar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu suçlamalar sebebiyle Yahoo Chicago Federal Yargıç tarafından cezalandırıldı. Bu duruma benzer bir sorunla Yahoo 2014 yılında da karşılaşmıştı. Bir müşterinin T-Mobile dan ikinci el telefon alması sonrası eski kullanıcının giden mesajlarının kalması sebebiyle mahkemeye verilmişti.

Spam mailler sonrası gönderilen kullanıcıların tespitinden sonra Yahoo‘nun kullanıcı başına maksimum 1.500 dolar olacak şekilde ceza ödeyeceği söylenenler arasında. Geçtiğimiz Ekim ayından aynı konudan dolayı Yahoo‘ya bir dava daha açılmıştı. Ancak Yahoo bu davayı kazanmıştı.

Yapılan açıklamalara göre bu spam mailleri alan bölgenin kısıtlı bir böle içerisinde olabileceği belirtilse de farklı bölgelerden bu şekilde mesajlar aldığını belirten kullanıcılar mevcut. Eğer Yahoo davayı kaybederse yüklü bir tazminat ödeyeceğe benziyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz