Her yılın gelişiyle kendine hedefler belirleyip yıl boyunca bunları gerçekleştirmek için elinden geleni yapan Mark Zuckerberg, 2016 için koyduğu hedeflerini açıkladı.
2016 hedefi, kendi evinde kişisel işlerine yardımcı olacak yapay zekaya sahip bir yardımcı kodlamak olan Mark Zuckerberg,  hedeflerini bugün Facebook üzerinden açıkladı.
Takipçileriyle paylaştığı hedeflerini anlattığı paylaşımda Mark Zuckerberg, bu yılki hedefinin evinde birçok iş için yardımcı olacak yapay zeka ile kontrol edebildiği bir yardımcı kodlamak olduğunu duyurdu. Kodlayacağı bu yardımcı sayesinde evin gündelik işlerini de hafifletmeye çalışacağını belirten Zuckerberg, istediği yardımcıya örnek olarak  Iron Man filminde kullanılan Jarvis ismindeki kişisel asistanı gösterdi.

Mark Zuckerbeg de hedefinin sesli komutlarla çalışabilecek, evinde yer alan ısıtma sisteminden ışıklara, buzdolabından müziğe neredeyse tüm cihazları kontrol edebileceği bir yardımcı geliştirmek olduğunu belirtti.
Zuckerberg geliştireceği yeni yardımcının bunların yanı sıra görsel hafızaya ve yüz tanıma sistemine de sahip olacağını, eve gelen misafirlerin yüz görüntülerini analiz ederek onlara bilgi de vereceğini belirtti.
mark-zuckerberg-2016-hedefleri
Bu yılki hedefinin hem çok eğlenceli hem de çok öğretici olduğunu düşünen Mark Zuckerberg, bu hedefin kendi gelişimine de katkı sağlayacağını söylerken, öğrendiklerini de takipçileriyle paylaşacağını duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz