Microsoft‘ un son çıkan işletim sistemi Windows 10 için kolları sıvadı. Microsoft‘ un bugünlerde ki hedefi Windows 10‘ u daha popüler hale getirip daha büyük kitlelere duyurmak. Microsoft son açıklamasında yeni işletim sistemi Windows 10‘ un masaüstü,tablet ve dizüstü gibi 110 milyondan fazla cihaza indirildiğini bildirmişti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft‘ un 3 yıllık hedefi Windows 10‘ u 1 milyar cihazda kullanılabilir hale getirmek. Bu kapsamda çalışmalara başladığını açıklayan Microsoft‘ un ilk hamlesi, önümüzdeki yıl Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına Windows 10 güncellemesini “önerilen güncelleme” olarak çıkarmak olacak. Windows 10 işletim sisteminin eski işletim sistemlerine önerilen bir güncelleme olarak sunulması, Microsoft‘ un kullanıcıları Windows 10 kurmaya zorlamayacak olsa da sürekli bildirim çıkararak Windows 10‘ a geçirmekte ısrarlı olacağını gösteriyor.

Kullanıcılar Windows 10‘ u indirdikten sonra Windows 10 satılan mağazalardan gidip aktivasyon kodu satın alabilecek. Microsoft bu sayede kaçak kullanıcıların da önüne geçmeyi planlıyor. Bu uygulamaya ABD‘ de başlayacak olan Microsoft, eğer ilerleme kaydedebilirse tüm dünya da bu uygulamaya geçecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz