Dünyanın en popüler mesajlajma platformu olan whatsapp. 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip. Çoğu kullanıcının diğer mesajlaşma uygulamalarını bırakarak WhatsApp’ı tercih etmesinin nedeni, sık sık yeni özelliklerin dahil edilmesidir. 3 yeni WhatsApp özelliği yaklaşan güncellemelerde sizlerle olacak!
3 yeni WhatsApp özelliği neler? Kendini Yok Eden Mesajlar
2019’un sonundan bu güne kadar, WhatsApp’ın Telegram tarzı kendini yok eden mesajları artık platforma getireceğini gösteren kanıtlar ortaya çıkmaya başladı. Bu özellik kullanıcıların bireysel yada grup sohbetlerinin mesjlarını kendi kendine silinmsei (imha) eden bir zamanlayıcı ayarlanması düşünülüyor. Belirtilen zamanlayıcı bittikten sonra, mesajlar otomatik olarak sohbetlerden silinecek. Bu geçici mesajlaşma sistemi, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında ortak bir özelliktir ve temel olarak gizlilik ihtiyaçları için verilir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam


Sohbet Yedeklemeleri için Şifre Koruması


Şu anda, WhatsApp’ın sohbet yedekleme seçeneği, sohbetleri herhangi bir koruma olmadan yedekler. Yeni gelecek ve ilerleyen güncellemelerle değişmesi bekleniyor. Sızıntılara göre, mesajlaşma platformu sohbet yedekleri için şifre koruması sağlayacak. Özellik uygulama önceki bir sürümde tespit edildi ve temel olarak kullanıcıları sohbet yedeklemelerine gizlilik için güvenlik altına almak için şifre ve pin koyma özelliği izin veriyor.


Medyayı Otomatik İndirmek için Yeni Kurallar


WhatsApp son zamanlarda yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için mesajların iletilmesini sınırlayan bir özellik sundu . Artık uygulama iletilen mesajları herşeyi indirmesi kısıtlayan bazı ek otomatik indirme özelliği sunacak. Yönlendirilmiş mesajlar genellikle bir kullanıcının cihazına otomatik olarak indirilen multimedya ekleriyle birlikte gelmediği için bu özellik kesinlikle kullanıcıların cihazlarında büyük miktarda alan tasarrufu sağlayacaktır.
Son olarak kullanıcılar WhatsApp Web üzerinden birden çok masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarda bir WhatsApp hesabı kullanabilseler de, uygulama aynı hesabı kullanarak birden fazla akıllı telefona oturum açmasına izin vermiyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz