VCify.com – Aynı Kategorideki Yayınları Bir Çatı Altında Toplayan Uygulama

0
127

Aynı kategorideki yayınları tek bir çatıda toplayan ve kullanıcılarına basit bir ara yüzden tüm kaynaklara erişim imkanı sağlayan vcify.com; dört kategoride yayın hayatına başladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Cüneyt Yeşilkaya ve Volga Araslı tarafından hayata geçirilen proje; geliştiricilerinin ihtiyaçlarından doğmuş ve kısa süre içerisinde hayata geçirilmiştir.

Farklı farklı kaynaklarda yazılanları takip etmeyi daha basit, kullanışlı ve erişilebilir hale getirmek için proje çalışmaları başlatılmış.

Vcify.com şu aşamada dört farklı kategoride yayın yapıyor.

Yerli kaynaklardaki teknoloji haberlerine; teknoloji.vcify.com linkinden,

Yabancı kaynaklardaki teknoloji haberlerine; tech.vcify.com linkinden,

Yerli kaynaklardaki girişim haberlerine; girisim.vcify.com linkinden,

Yerli kaynaklardaki yazılım makalelerine; yazilim.vcify.com linkinden erişebilirsiniz.

Haberlere erişimin daha basit ve sade olması için her bir kategori yeni bir sub-domain üzerinden sunuluyor.

VCify.com - Aynı Kategorideki Yayınları Bir Çatı Altında Toplayan Uygulama

Yerli teknoloji haber siteleri içinde webrazzi, webtekno, hdteknohaber, shiftdelete, dunyahalleri, chipcomtr, logcomtr gibi sektörün önde gelen siteleri yer alıyor. Aynı şekilde yabancı teknoloji haber siteleri içinde thenextweb, techcrunch, gizmodo, engadget, wired, geek, cnet gibi önemli siteler yer alıyor.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemi için önemli bir yere sahip egirisim, girisimhaber, itucekirdek, ceotudent gibi önemli sitelerdeki içerikler tek bir yerde toplanıyor.

Vcify’ ı kullanarak siteleri tek tek takip etmek yerine tek bir yerden hepsine göz gezdirmeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda bir konu hakkında farklı kaynaklarda neler yazıldığını arama özelliği ile tek bir yerden görebilirsiniz.

Örneğin; son zamanlarda çok popüler olan Nokia 3310 ile ilgili yerli kaynaklarımızın neler yazdığına bu arama sonucundan erişebilirsiniz.

Vcify’ da paylaşımların kısa bir özeti yer alıyor. Yazıların tümünü okumak istediğinizde tıklayarak kaynağına gidebilir ve tüm içeriğe erişebilirsiniz.

Girişimin kurucuları ile yaptığımız görüşmelerde VCify ile ilgili olarak yakın zamandaki planlamalar şu şekilde;

Şuan yayında olan kategoriler için daha fazla site eklenecek. Var olan kategorilere oyun, bilim vb. yeni kategoriler yeni sub-domainlerden yayınlanarak eklenecek. Sistemin basit ve kullanışlı olması için daha çok çaba sarf edilecek. Yayına alınan siteler mobil destekli olsa da sitenin mobil uygulaması ayrıca yapılıyor. Aynı içerikler mobil uygulamada yer almakla birlikte; daha çok bildirim temelli çalışıyor olacak. Bir konuda birden fazla kaynaktan haber yapıldığında kullanıcılara konu ile ilgili bildirim gönderilecek. Şuan için kullanıcı girişi gerektirmeyen sistem; giriş yapan kullanıcılara haber kaydetme özelliği de sunuluyor olacak.

4 şubatta yayın hayatına başlayan VCify.com şimdiye kadar; 4500+ yerli teknoloji haberi, 6900+ yabancı teknoloji haberi, 380+ girişimi haberi ve 80+ yazılım haberi (makale) yayınlanmış durumda.  Bu sayılar gün geçtikte daha hızlı bir şekilde artarak devam ediyor.

Nokia 3310 ile İlgili Tüm Haberler

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz