Geçenlerde Twitter‘ ın anket özelliği üzerine çalıştığını yazmıştık. Twitter resmi olarak anket özelliğini duyurdu.  Artık birkaç gün içerisinde anket herkes için kullanılabilir olacak. İlk başlangıç olarak anketler “Evet“,”Hayır” iki cevap seçeneği olacak. Bunun sebebi tam olarak belli değil ama süreçte seçenek yapıları ve sayısı gelişecektir.

Aslında bakıldığında internette anket işlemi için kullanışlı birçok site mevcut. Hatta fonksiyonel olarak da kullanım olarak da çok başarılılar. Twitter‘ ın bu alana yönelmesindeki sebep var olan kullanımını daha artırmaya ve gelişmeye devam etmek istemeleri. Bu sayede kullanıcıların birbiri ile etkileşimlerini artırmayı da hedefliyor.

Tabi anket yapılabilir olması böyle büyük bir kullanıcı sayısı olan sosyal medya sitesinde akla başka soruları getirmiyor değil. Bu anketlere verilen cevaplar yada anketlerin kendisi direk olarak şirketlerin reklam aracı olarak kullanılabilir. Ancak bu noktada Twitter anketlere verilen cevapların saklanmayacağını yada pazarlama şirketlerinin eline geçmeyeceğini belirtti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam


 
 
  Halihazırda reklam yapmak isteyen şirketler twitter mesajlaşma yöntemini kullanıyorlar. Yine şirketler yeni bir ürün yada hizmet için bu anket yapısını kullanacaktır. Bizim tahminimiz Kadıköy Belediyesi bu anket özelliğini kullanacaktır (:.  


Anket seçeneği yeni yazı yazma seçeneği içerisinde olacağa benziyor. Bunun için de yapacak bir şey yok aslında alan kısıtlı olunca mümkün olduğunca çok özelliği bir ekranda göstermek zorundasınız.
 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz