Türkiye' de Çocuklara Sosyal Medya Yasağı Yolda

0
330

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, TBMM?deki özel sohbetinde Avrupa Parlamentosu?nda 16 yaşından küçük çocuklar için Facebook, Youtube ve Twitter kullanımı yasağı getiren bir düzenlemenin söz konusu olduğu yönündeki haberlere, ?Böyle bir çalışma yapıyoruz? karşılığını verdi.
Buna göre, küçük çocukların Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarını kullanması velisini izni ile mümkün olabilecek.
Yasa onaylanırsa, ad, soyadı, doğum tarihi gibi kişisel verileri toplayarak hizmet veren e-mail web siteleri, sosyal paylaşım siteleri, bloglar ve hatta arama motorları için söz konusu hüküm geçerli olacak.
Çocukların güvenlik internet kullanımı için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı?nın tüm bakanlıkların katıldığı bir çalışma başlattığını açıklayan Ramazanoğlu;
?Bakanlık olarak biz de bu çalışmaya dahil olduk. İçişleri, Milli eğitim, Adalet bakanlıkları gibi bazı bakanlıkların katıldığı bir çalışma var. Burada getirilecek olan yaş sınırının henüz nihai karara varılmadı.? diye konuştu.
Konuşmalardan çıkan sonuç şu; yasağın getirileceği konusu net ancak yaşın kaç olacağı konusunda henüz fikir birliğine varılmamış.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
Kaynak Milliyet.
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz