The Witcher 4 henüz duyurulmuş bir oyun değil, ancak CD Projekt Red’in The Witcher evreninde başka bir oyun üzerinde çalıştığını biliyoruz. Ne yazık ki, henüz The Witcher 4 hakkında çok fazla bilgi yok.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

The Witcher 4 veya bir sonraki Witcher oyununun adı ne olursa olsun, pek çok şey hakkında olabilir; evreni ve harika dinamik karakterleri kapsayan bol miktarda bilgi var. Ancak oyunla ilgili ayrıntılar bizi görmezden gelse de bundan sonra ne olacağına dair birkaç fikrimiz bulunuyor.

The Witcher 4 ne zaman çıkacak?

The Witcher 4’ün ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi yok, ancak bir CD Project Red iş stratejisi raporu sayesinde The Witcher serisindeki başka bir oyunun yapım aşamasında olduğunu biliyoruz. CD Project Red, 2022’den itibaren paralel bir AAA oyun geliştirme stratejisini başlatıyor.

Ekibin hâlâ Cyberpunk 2077’yi yeni nesil konsollar için yamalamak ve yükseltmek için çalıştığını düşünüyoruz. Ancak tahmin etmemiz gerekirse, bir sonraki Witcher oyunu muhtemelen PC, PS5 ve Xbox Series X | S platformlarına uyumlu olacağını hesaba katarsak geliştirmenin gelecek yıl başlaması muhtemel. Geliştirme aşamasının ise 3-4 yıl süreceğini düşünüyoruz. Bu sebeple muhtemelen 2026 yılına kadar Witcher 4’ü göremeyeceğiz.

Witcher 4 hikayesi nasıl olacak?

The Witcher 4’te doğrudan bir devam oyunu olacağı olasılığını düşünelim. Ya Kovir’i ya da emekli bir Geralt of Rivia’yı takip edebilir küçük bir ihtimal ile de Ciri’nin Witcher olmasına odaklanabilir.

CD Project Red CEO’su Adam Kiciński ile bir röportajda şu açıklamaları yaptı:

“Biz ilk üç üçlemeyi devam hikâye olacak şekilde tasarladık fakat Witcher 4 ile de var olan hikâyeye devam ettirebiliriz ya da belki de çok farklı bir hikâye ile karşınıza çıkacağız. Henüz bunları söylemek için çok erken” dedi.

Bir diğer ihtimal ise Witcher 4’de Witcher 1’in önceki zamanlarını anlatacak bir hikâye olasılığıdır. Oyunlar kitaplardan sonra yapıldığın, kaynak materyali sindirmemiş olan hayranlar, oyunlardaki referanslar ve ayrıntılar konusunda kafaları karışabilir, bu nedenle kitap serisinin tamamını kapsayan bir oyun yapmak kitap ile oyun arasındaki bağlantıyı güçlendirmesine yarayacaktır.

Witcher 4 oynanış detayları

The Witcher çoğu “gamer” tarafından dövüş animasyonlarının yetersiz olduğunu düşünüyor. CD Project Red’in sonunda The Witcher 4’de dövüş animasyonlarında ustalaşmasını umuyoruz.

Elbette bir Dark Souls oyunu kadar akıcı bir şey hayal etmiyorum, fakat az da olsa mekaniklerini yenilemeleri gerekmektedir. Üçleme içerisinde neredeyse hiç POC temsili yok ve daha fazla LGBTQ temsili karakterlerini dahil etmek işe yarayabilir. Bir sonraki Witcher oyununda hem gerçek hem de mecazi olarak daha renkli karakterler görmeyi çok isteriz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz