Tokyo Game Show 2021 sunumunun bir parçası olarak Capcom, Monster Hunter Rise’ın 12 Ocak 2022’de PC’ye geleceğini ve oyunun Steam sayfasında bir basın açıklaması ve ön sipariş ayrıntılarıyla doğruladı. Bu yıl 13 Ekim’de ayrıca oyun severlerin görüşlerini almak için ücretsiz bir demo sunulacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Duyurulara göre, PC’de Monster Hunter Rise 4K çözünürlüğe kadar ve HDR, bu son derece geniş en boy oranı ve kilitsiz framerate özelliğini destekleyecek. Resmî web sitesi ayrıca PC sürümünün gelişmiş dokulara, sesli sohbete ve fare ve klavye için yeniden ayarlanmış kontrollere sahip olacağını doğruluyor. PC sürümü, bu Kasım ayına kadar planlanan tüm güncellemeler dahil olmak üzere Switch sürümüyle aynı içeriği içerecek.

Monster Hunter Rise

Capcom ayrıca TGS 2021 için, müşterilerin PC sürümü için isteyebilecekleri ek özellikler hakkında sorular içeren çevrimiçi bir anket açtı. Olası seçimler arasında PC ve Switch sürümleri arasında çapraz oynatma ve çapraz kaydetme bulunuyor.

Serideki diğer oyunlar gibi Monster Hunter Rise, oyuncuların dev, egzotik canavarları izleyip katlettikleri bir aksiyon RPG’sidir. Bir diğer özellik ise oyuncuların daha kolay dolaşmak için bir yardımcı olarak veya savaşta bir silah olarak kullanabilecekleri “Wirebug” adlı bir araçları bulunuyor.

Switch versiyonu piyasaya sürüldüğünde, milyonlarca sattı ve Capcom’un şimdiye kadarki en çok satan oyunu olan Monster Hunter World’ün sadece biraz gerisinde kaldı. Monster Hunter World’ün aynı anda iki konsolda Rise’ınkiyle aynı anda piyasaya sürülmesi düşünüldüğünde bu daha etkileyici. Şu anda 7 milyon alıcı ile Rise, Capcom’un şimdiye kadarki en çok satan 10 oyunu arasında yer alıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz