Netflix eş CEO’su Ted Sarandos, Kore dizisinin Netflix’in İngilizce olmayan en iyi dizisi olmaya şimdiden hazır olduğunu şimdiden açıkladı ancak Squid Game’in aynı zamanda en popüler dizi olma konusunda çok iyi bir şansı olduğunu da aktardı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sarandos bir açıklamasında bu popüler dizi ile alakalı şu açıklamaları yaptı:

“Şu anda Netflix’te dünyanın her yerinde olduğu gibi dünyanın 1 numarası olan bir dizi var adı da Squid Game. Squid Game, kesinlikle dünyadaki İngilizce olmayan en büyük şovumuz olacak.”

Sarandos, Squid Game’in popülaritesini ölçmek için kullanılan metriği belirtmedi ancak yakın zamanda detaylı olarak metrikleri paylaşarak, popüler dizi izleme platformu olan Netflix’in Squid Game dizisinin başarılarını resmi olarak duyurması bekleniyor.

Pazartesi günü erken saatlerde Netflix, orijinal şovlarının ve filmlerinin ilk 10 sıralamasını yayınladı. Squid Game, 17 Eylül’de piyasaya sürüldü ve Sarandos’un konuştuğu zamana kadar sadece 11 günlük bir izlenme süresi sağladı.

Netflix ve Squid Game

Netflix, yıllardır izlenme konusunda ağzı sıkıydı. Netflix’in orijinal içerik çabalarını arşa çıkaran House of Cards’ın yaratıcısı, bir keresinde şirketin platforma izleyicilik ölçümlerini bile paylaşmayacağını söylemişti ancak son iki yıl içinde Netflix, platforma olan ilginin artmasına yardımcı olmak için şovlarının ve filmlerinin popülaritesi hakkında detaylı olarak çalışma yapıldığı düşünülüyor. Netflix ayrıca hizmetine en popüler sıralamayı ekledi ve böylece insanlar herhangi bir günde kendi ülkelerinde Netflix’te yayınlanan en popüler içerikleri görebilirler.

Ancak Netflix’in izleyici istatistikleri, TV endüstrisinin bazı kısımlarını doğrulanmadığı, desteklenmediği ve fazla sorumluluk olmadan ifşa edildiği için çileden çıkardı.

Sarandos pazartesi günü yaptığı açıklamada şu açıklamaları yaptı:

“Kafa karışıklığını gidermek adına izleyici sayılarımızı daha sık açıklıyoruz, kimsenin izlenme sayılarımızdan şüphe duymasını istemeyiz.”

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz