Şimdiye kadar piyasaya sürülen en komik PC oyunlarından bazılarının yer aldığı bu listede, bazı iyi yazılmış diyaloglar veya esprili ve kuru karakterler nedeniyle veya oyunların komik bir şekilde ortaya çıkan oynanışa sahip olması nedeniyle seçtiğimizi söyleyebiliriz. Yani kurallar, kahkahalarla sonuçlanmış olmaları dışında hiçbir kural olmadığı yönünde.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

The Sims 4

Listemizde ilk sırada The Sims 4 yer alıyor. Aslında, tüm seriyi bu listenin başına yazabiliriz çünkü hepsi sonsuz saatlerce eğlence sağlayabilir.

Maxis tarafından geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan The Sims, birçok kişiselleştirme seçeneğine sahip bir yaşam simülasyonudur. Tasarım gereği The Sims basit bir oyundur, bir karakter yaratın, bir ev, arkadaşlar ve aile inşa edin. The Sims’deki gerçek çekicilik ve mizah, Sims’in kendisinden geliyor. Tuhaf kişilikleri, kahkahalarla dolu etkileşimleri, tuhaf ve tuhaf karşılaşmaları ve komik dilleri Simlish sayesinde mizah hiç bitmez.

Grim Fandango

Artık klasik olan bu neo-noir işaretle bir video oyununda şimdiye kadar görülen en iyi yazı ve diyaloglardan bazılarını kolayca içeren bir başyapıttır. Zengin hikayesi, gerçekten zekice diyalogları ve mizahı ve mükemmel OST’si ile bu kadar iyi hatırlanması şaşırtıcı değil.

Grim Fandango Ebedi Uyku diyarı oyununda, spoiler vermeden anlatacak olursak cennete kısa bir yolculuk yapmak için bir yolculuğa başlamadan önce kendimizi cehennemde buluyoruz.

Ölülerin Günü’nde cehennemde bir iskelet olarak yolunuzu bulurken gülmekle ilgileniyorsanız, Steam’den kütüphanenize eklemek için bir adet alabilirsiniz.

South Park: The Fractured But Whole

Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir South Park oyunu bu listede olabilir ancak özellikle RPG’leri The Fractured But Whole ve The Stick of Truth’u seviyoruz çünkü bunlar temelde TV şovu, ancak oyun biçiminde yapılması muazzam bir ortam oluşmasına yardımcı oluyor.

Başka bir deyişle, TV şovunun tanındığı ve sevildiği kara mizahla dolular. Saçma sapan görevlere çıkın ve tüm sevilen oyuncularla (ve orijinal seslendirme sanatçılarıyla) eşit derecede saçma karşılaşmalar yaşayın.

South Park hayranıysanız, o zaman oyunlardan en az birini gerçekten denemelisiniz bu sebeple pişman olmayacaksınız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz