Son yılların gözdesi, dünyada en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, Soundwave ve Cord Project şirketlerini bünyesine kattığını duyurdu.
Çevrimiçi müzik servisi Spotify, New York merkezli sesli mesajlaşma uygulama servisleri sağlayan  Cord Project ve Dublin merkezli telefonunuz üzerinden ne dinlediğinizi anında ve kolayca paylaşmanızı sağlayan ayrıca arkadaşlarınızın,  ailenizin ve favorilerinize eklediğiniz müzisyen, sanatçı, ünlülerin de neler dinlediğini öğrenmenizi sağlayan servisler sunan Soundware şirketlerini satın aldığını açıkladı.
Cord uygulaması,sohbet ve mesajlaşma uygulaması ancak uygulama üzerinden text olarak mesajlaşmak yerine daha çok sesli mesaj gönderimi yapılmaktadır. Tek dokunuşla kullanıcılara 12 saniye uzunluğuna kadar sesli mesaj oluşturabilme ve arkadaşlarla paylaşma olanağı sağlıyor. Cord ekibi Spotify’ın New York ofisinde çalışmalara başlayacak. Cord ekibi içerik oluşturma üzerine çalışacak.

Spotify, Soundwave ve Cord Project şirketlerini satın aldı
Spotify, Soundwave ve Cord Project şirketlerini satın aldı

Soundwave ise daha çok Spotify’ ın temel ürünlerine yönelik geliştirmeler yapacak. Startup müzik dinlerken bir yandan da sosyal medyalarda haberleşebilme, içerik paylaşabilme üzerine uygulamalar geliştirmeye devam edecek.
Spotify, Soundwave ve Cord Project şirketlerini satın aldı
Spotify, Soundwave ve Cord Project şirketlerini satın aldı

Spotify bu iki anlaşma için ne kadar ödediğini belirtmedi henuz. Spotify Soundware ve Cord Project uygulamalarını kullanmaya devam edecek mi sorusuna, şirket sözcülerinden biri, Spotify’ ın şu an planlama aşamasında olduğunu ve şu an için bir açıklama yapmalarının doğru olmadığını söyledi. Ayrıca Spotify’ ın ayrı bir sesli mesaj servisini ve ya telefonunuz üzerinden ne dinlediğinizi keşfeden bir uygulamanın eklenmesini bir kaç ay içerisinde düşünmediklerini bildirdi.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz