Slash Klavye – Klavye İçine Gömülmüş Arama Motoru

0
1096

Cem Kozinoğlu‘ nun tek başına başlayıp daha sonra arkadaşını dahil ederek geliştirdikleri, büyük bir başarı yakaladıkları ve 200.000’ in üzerinde indirilen (indirilmeye devam edilen) iOS uygulaması Slash Klavye; Klavyenizin içine arama motorunu koyuyor.
Şuan için sadece iOS sürümü olan klavyeyi indirip kullanabilirsiniz. Gelişen akıllı telefonlar karşısında kullanıcılar daha akıllı klavyeler aramaya başlıyor. Yazdığınız harflerden yola çıkarak yazacağınız kelimeyi tahmin eden ve size gösteren klavyeler akıllı gibi görünse de bunlardan çok daha akıllı bir klavye bir Türk geliştirici tarafından geliştirildi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Peki Slash Klavye (Slash Keyboard) Nedir?

Aşağıdaki tanıtım videosunda gördüğünüz üzere bu klavyede herhangi bir uygulama içinde bir şeyler yazarken; “/” karakterini koyup yanına bir site veya uygulama adını yazdığınız zaman ondan sonra yazacağınız kelimeleri o site veya uygulama içinden sizin için arıyor ve o ekrandan ayrılmadan görebiliyorsunuz.
Örnekleyecek olursak; Siz bir arkadaşınız ile WhatsApp’ da yazışıyorsunuz. Herhangi bir şeyi merak ettiğinizde, uygulamadan çıkıp, herhangi bir arama motorunu açıyorsunuz, istediğiniz şeyi arayıp bir yerde buluyorsunuz, bulduğunuz linki kopyalayıp, WhatsApp’ da yazışma penceresine geri gelip, linki yapıştırıp gönderiyorsunuz. İşte tüm bu adımları klavyeden hiç ayrılmanıza gerek kalmadan yapmanıza imkan veren bir akıllı klavye.
Slash Klavyenin tanıtım videosunu izleyebilirsiniz!

Uygulama kısa bir süre içinde çok sevildi. Son beş günde 50.000′ den fazla indirildi ve toplam indirilme sayısı 200.000′ i geçti. Twitter gibi büyük firmalardan yatırım aldı Apple Store paralı uygulamalar içinde en üst sırada gösterilmeye başlandı.
Projenin sahibi Cem Kozinoğlu; CNN Türk’ te yayınlanan ve Mirgün Cabas tarafından sunulan Her Şey programına Skype üzerinden konuk oldu ve proje ile ilgili detaylı bilgiler verdi.
Kurucunun anlattıklarına göre başta Twitter olmak üzere çok fazla yerden yatırım aldıklarını ve yeni yatırımlar almak üzere olduklarını belirtti. Slash Klavyenin şuan için sadece iOS sürümü mevcut ve sadece İngilizce dil desteğine sahip. Cem Kozinoğlu yaptığı açıklamada üç hafta sonra Slash Klavyenin Andorid sürümünü de çıkaracaklarını ve Türkçe dil desteği getireceklerini belirtti.
Klavyede yazarken herhangi bir yere / karakterini koyun, ondan sonra Foursquare, Stickers, YouTube, Contacts, Genius, Google Search ve Maps gibi herhangi bir servisin adını yazıp o servisin içinde hemen arayın.
Şu aşamada uygulama geliştirirken / (Slash) karakterinden sonrasına daha çok servis dahil edilmek isteniyor. Daha çok platformda olmak ve çok daha fazla dil desteği ile kullanıcı karşısına çıkmak istiyorlar.
Slash Klavye’ nin web sitesini linkinden ziyaret edebilirsiniz.

Apple Store' dan İndir
Apple Store’ dan İndir

Slash Klavye - Klavye İçine Gömülmüş Arama Motoru

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz