QR Kod ile Para Çekme Dönemi

1
231

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insanın hayatı günden günde daha da kolaylaşıyor. Bir kaç yıl önce çok uzun uğraşlar sonucu yapabildiğimiz bazı işlemleri artık çok rahat bir şekilde yapabiliyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Hemen hemen hepimizin basit bir işlem için banka kuyruğunda beklediği zamanlar çok eski değil, çoğumuz hatırlıyoruzdur. Türkiye’ deki bankaların teknolojiye adapte olma süreci, yeni teknolojiler üretme süreci çok hızlı gelişti ve bankacılık sektöründe kullanıcı hayatını kolaylaştıran çok önemli adımlar atıldı.

Eskiden para çekmek, fatura ödemek, para transferi yapmak vb. işlemler için bankaya gidip kuyrukta beklemek zorunda kalıyorduk. Daha sonra hayata geçirilen internet şube ve cep şube kanalları ile son kullanıcı olarak bizler bir kaç tuşa tıklayarak çoğu işlerimizi halledebilir durumda geldik.

Kartımızı yanımıza alarak bankamatikten paramızı çekebilir duruma geldik. Hiç kimse ile uğraşmadan kartınız ve şifrenizle birlikte ilgili bankanın en yakın bankamatiğine gidip para çekebiliyorsunuz. Hatta yapılan değişikliklerle birlikte herhangi bir bankanın kartı ile herhangi başka bir bankanın ATM’ sinden para çeker durumda geldik.

Bankacılık sektöründe teknolojinin bu kadar ilerlemesi artık yapabileceğimiz tüm işlemleri telefona sığdırabildi. Bugün sadece akıllı telefonumuzu kullanarak hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yapabilir duruma geldik.

Bankacılık işlemleri ile ilgil en son ve en popüler olan başlıklardan biri de qr kod ile para çekme. Bu konuda adım atan bankalardan biri de KuveytTürk.

QR Kod ile Para Çekmek Nedir?

Bankaların Mobil Şube’ lerine gelen yeni bir iyileştirme ile birlikte artık cüzdanınızda kart taşımanıza gerek kalmadan; telefonunuzu kullanarak ATM’ lerden para çekebilirsiniz. Dokunmadan para çekme olarak da kullanılıyor.

Kullanıcı açısından büyük kolaylık getiren bu yeni özelliği KuveytTürk kullanıma sundu.

Eğer KuveytTürk Mobil uygulamasını kullanıyorsanız QR Kod ile nasıl para çekebilirsiniz?

Bu işlemi KuveytTürk uygulaması özelinde sırasıyla madde madde açıklayalım. Diğer bankalarda da benzer şekilde bir sıralama vardır.

  • Mobil Şube Giriş Ekranı ya da Mobil Şube’ ye Giriş yapın sonra Sol Menüde yer alan “QR Kod ile Para Çek” menüsüne tıklayın.
  • Bir hesap seçin ve çekmek istediğiniz tutarı girin
  • İleri tuşuna bastıktan sonra ATM’ den “5” tuşuna basınız ve ekranda çıkan QR Kodu cep telefonunuzun kamerasına okutun.
  • Paranızı çekin ve fişinizi alın.

Suya sabuna dokunmadan sadece cep telefonunuzu kullanarak paranızı çekmiş oluyorsunuz. Aşağıdaki video’ da da bu işlemin nasıl yapıldığın öğrenebilirsiniz.

Bankacılık sektörüne kolaylık sağlayan bu özellik ve diğer özelliklerle ilgili fikirlerinizi yorum kısmında belirtmenizi rica ederiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Bankalarin ayak uydurmalari gereken temel teknoloji blockchain olmalıdır. Bu teknolojiye alisan kullanan bankalar ayakta kalacak. Gormezden gelenler kesinlikle yanilacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz