Yola çıkış ilhamını Türkiye’deki toplumsal bir hareketten alan İran’lı bir girişimcinin ön görüsüyle bu günlere gelen Periscope bir yaşını geçtikten sonra; geliştirdiği yeni özellikleri ile birlikte yoluna sağlam adımlarla devam ediyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Ortaya çıkan dedikodular ve sonrasında beta versiyonunda kendini gösteren detaylar; Canlı yayın uygulaması Periscope‘ un iki yeni özelliği çok yakında tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Periscope’ a gelecek iki yeni özellik;  “Periscope Arama” ve “Periscope Kaydetme”

Arama” çok temel bir fonksiyon olsa da Periscope’ a çok geç gelecek bir özellik olacak. Hatırlanacağı üzere dünyanın popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram da yayına başladıktan yıllar sonra arama özelliğini geliştirmişti.

Periscope Arama - Periscope Hashtag ile Arama

Periscope uygulamasını açtıktan sonra; artık istediğiniz kelimelere göre arama yapabileceksiniz. Girdiğiniz kelimeleri yayın başlığında ya da açıklamasında içeren canlı yayınlar size listelenecek ve istediğiniz yayını izleyebileceksiniz.

Periscope aramalarını hashtag’ ler üzerinden de yapabileceksiniz.


Periscope’ a gelen önemli özelliklerden biri de Kaydetme özelliği.

Periscope Kaydetme Özelliği

Periscope yayınları 24 saat boyunca sistemde durur ve sonrasında otomatik siliniyordu. Geliştirilen yeni özellik ile birlikte Kaydetme” özelliği sayesinde dilediğiniz yayınlarınızı kaydedebilecek ve silinmemelerini sağlayacaksınız.

Kaydetmek istemediğiniz yayınlar her zaman olduğu gibi 24 saat sonra silinecektir.

Kaydettiğiniz yayınları da istediğiniz zaman silebileceksiniz.

Geliştirilen Periscope Arama ve Persicope Kaydetme özelliklerinin bir kaç hafta içinde tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Detaylar ortaya çıktıkça aktarmaya devam edeceğiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz