İnsanların hayatını kolaylaştıran uygulamaları, siteleri tanıtmaya devam ediyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

İstanbul’ daki araç sahiplerinin en büyük sorunlarından birisi otopark diyebiliriz. Gittiğiniz bir yerde otopark bulmak temel bir sorun iken, otopark ödemesini yapmak ise ayrı bir sorun olabiliyor. Bu temel soruna çözüm olarak ortaya çıkan ParkKolay; anlaşmalı olduğu çok sayıda otopark sayesinde araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Peki ParkKolay Nedir?

Gideceğiniz bölgeye yakın otoparkları listeleyebilir, doluluk oranlarına bakabilir, size en yakın otopark için rezervasyon yapabilir ve mobilden ödemenizi yapabilirsiniz. ParkKolay ile anlaşmalı olmasa bile baktığınız yerdeki tüm otoparkları görebilirsiniz.

ParkKolay Nasıl Çalışıyor? Nasıl Kullanabilirsiniz?

ParkKolay uygulamasını indirdikten sonra; saniyeler içinde üç kısa adımda  gideceğiniz bölgede, aracınız için otopark ayarlayabilir ve ödemesini mobilden (kredi kartı) yapabilirsiniz.

  • Gideceğin bölgedeki otoparkı seç
  • Geleceğin saati belirle (tahmini)
  • Ödemesini mobilden yap

Bu üç kısa adımı yaptıktan sonra aracınız için otopark rezervasyonu yapmış oluyorsunuz. Ödemeyi yaptığınızda size bir barkod üretiliyor. ParkKolay’ ın anlaşmalı olduğu otoparka gittiğinizde ParkKolay’ ın cihazını göreceksiniz. Bu cihaza barkodu okutarak içeri girebilirsiniz.

Ücret başta bir saat için alınıyor. Araç içeri girdikten sonra zaman işlemeye başlıyor ve bunu uygulamadan takip edebiliyorsunuz. Eğer bir saatten fazla otoparkta kalırsanız çıkıştan hemen önce eksik kalan tutarı çok kısa bir işlem ile ödeyebilirsiniz. (Neredeyse tek tuşa dokunarak).

Otoparktan çıkacağınız zaman uygulamadaki barkodu çıkıştaki ParkKolay cihazına okutup yola devam edebilirsiniz.

Tüm süreci düşündüğünüzde;

  • Gideceğiniz adrese daha varmadan otopark sorununu çözmüş oluyorsunuz
  • Çıkışta ödeme noktasını aramadan direkt çıkışa gidebiliyorsunuz
  • Nakit ödeme işlemine gerek kalmıyor

ParkKolay android uygulamasını indirip deneyimleyebilirsiniz. (iOS versiyonu)

Aşağıdaki video’dan ParkKolay ile otopark rezervasyonunu nasıl yapabileceğinizi izleyebilirsiniz. Eğer otoparkınız varsa ve ParkKolay ile daha çok müşteriye ulaşmak isterseniz linkinden başvuruda bulunabilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz