Tercüme çalışmaları 1980?lerde baş döndürücü hızla gelişen hizmet sektörü ile birlikte ayrı bir disiplin olarak ortaya çıkmıştır. Tercüme işleri ve tercümanlar dünyanın genelinde artış göstermiş ve 21. yüzyılda da artmaya devam etmektedir.
Yayın hayatına 2013 yılının Aralık ayında başlayan CevirmenAriyorum.com, özellikle son zamanlarda ivme kazanan online çeviri pazarının ülkemizdeki önemli oyuncularından biri olarak yoluna devam ediyor.
CevirmenAriyorum.com Nedir?
Çok sade bir anlatımla; yazımızın ana resminde görüldüğü üzere, kaynak dilden hedef dile çeviri yapan çevirmenleri bünyesinde toplayan, çeviri ihtiyacı bulunan kişiler/kurumlar ile çevirmenleri buluşturan interaktif çeviri platformudur.
Girişimin amacı; bireylerin/kurumların çeviri ihtiyacını hızlı, pratik, uygun fiyata ve güvenilir bir şekilde karşılamak, çevirmenlerin ise görünürlüklerini arttırarak birçok müşteri ile iletişim kurmalarını ve kazanç elde etmelerini sağlamaktır.
CevirmenAriyorum.com; rekabetçi çeviri piyasa koşullarının farkında olarak Türkiye?de bir ilk olacak konsepti oluşturmuş, çevirmen, müşteri ve çeviri ihtiyacı potansiyelinin interaktif platformda optimum şekilde etkileşim içinde bulunduğu ortamı yaratmayı amaçlamış girişimci bir fikirdir.
Girişimin istatistiklerine baktığımız zaman; bünyesinde 1700?ün üzerinde çevirmen ve 800?den fazla üye bulunduruyor. Bugüne kadar gerçekleşen çeviri sayısıysa 500?ün üzerinde.
Türkiye?de bulunmamakla birlikte ABD ve Avrupa?da CevirmenAriyorum.com benzeri online çevirmen platformları mevcuttur. Ancak CevirmenAriyorum.com hiçbir web sitesinin taklidi olacak şekilde yayın hayatına başlamadığını belirtmek gerekiyor. Aksine; müşterilerin çevirmenlerin detaylı profillerini görebilmeleri, çevirmen hakkında yorum bırakabilmeleri, çeviri işinin hemen her aşamasında anında bilgilendirme amaçlı SMS kullanımı, hem müşterinin hem çevirmenin hakkını gözetecek şekilde başarı odaklı yaklaşım, çok kolay dosya yükleme, metin ekleme, canlı müşteri hizmetleri desteği, etkin iletişim sistemi ve daha pek çok alanda diğer sistemlerden öndedir.
Platforma üye olduktan sonra dilediğiniz çevirmenle iletişime geçerek projeniz hakkında görüşebilir, çevirmenle anlaşarak ücretlendirme yapabilirsiniz. Çeviri metninizi kopyala-yapıştır ya da dosya yükleme yöntemleriyle çevirmene kolayca iletebilirsiniz.
Uygulamanın kendine belirlediği hedef; tüm dünyada hızla büyüyen ve online hizmet sağlama trendinde olan çeviri sektöründe buluşma noktası yapmaktır.
Uygulamayı açtıktan sonra; Hangi dilden hangi dile çevirmek istiyorsanız, listeden seçip çevirmen arayabilirsiniz. Arama butonuna bastıktan sonra bu işleri yapabilen profiller listeleniyor. İsterseniz bu profilleri bulundukları şehir ve uzmanlık alanlarına göre filtreleyebilirsiniz.
Online Tercüman Ara

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz