Bugünlerde Spotify, Apple Music veya Youtube Music‘ den birini kullanmayan kişi sayısı çok azdır. Müzik servislerin bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte kullanıcılar yol şarkıları, çalışma şarkıları, dinlenme şarkıları gibi kategoriler oluşturmaya başladı.
Bu kategorilerin çoğalmasıyla birlikte dikey müzik servisine odaklanmış bir servis daha ortaya çıktı. Brain.fm adındaki bu servis yapay zeka desteğiyle birlikte kullanıcılara “Odaklanma, Dinlenme, Uyku” kategorileri sunuyor. Hem tarayıcıdan erişebileceğiniz hem de mobil olarak kullanabileceğiniz Brain.fm‘ in kategorilerini altında alt kategorilerde bulunuyor. Alt kategorilerden birini seçtiğinizde ise  Brain.fm seçiminize uygun müzikler çalmaya başlıyor.
brainfm-title
Dinlemeye başladığınızdan itibaren her seans 30 dakika sürüyor. Uzunluğu istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Tabi bunu değiştirmek sizin elinizde. İlk açıldığında 30 dakika çalışmasının sebebi seansı en verimli hale getirmek.
Yapay zeka destekli uygulama herkesin farklı bir yapıya sahip olduğunu hesaba katarak ruh halinizi ve karakterinizi analiz edebilmek için “Odaklanma, Kaygı, Mod, Stres ve Uyku” kategorileri için üçer adet soru soruyor. Karakter ve ruh hali analizini yaptıktan sonra kişiye göre listeler oluşuyor.
explore-menu-title
Aynı zamanda Explore başlığı altında nasıl bir temayla müzik dinlemek isteyeceğinizi de belirleyebiliyorsunuz. Bu seçeneklerle servise daha çok bilgi verilip  servisin daha kaliteli karakter ve ruh analizi yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendiniz için daha verimli listeler oluşturabilirsiniz.
Product Hunt‘ da yer alan Brain.fm ücretli bir uygulama. İlk 7 seans kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Beğenip daha sonra dinlemeye devam etmek isterseniz aylık 6,95 dolarlık paketi veya 47,88 dolara bir yıllık paketi seçebilirsiniz. Ömür boyu ücretsiz ise 149,99 dolar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Farklı bir servis, müziği nereden aldıkları da önemli zira Ömür boyu paketi iddiali. Müzik servislerine deezer i da ekleyin bence son android güncellemesi ile biraz da zoraki her samsung a girdi ve harika bir uygulama.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz