Teknoloji devi Microsoft ürünlerini iyileştirmek, müşterilerine daha güzel hizmetler sunmak adına satın alma işlemlerine devam ediyor. Çok kısa bir süre önce big data girişimi Metanautix’ i satın aldığını duyurmuştuk.
Microsoft; TALKO olarak adlandırılan ve Microsoft’ un eski yöneticilerinden Ray Ozzie tarafından kurulan mobil ekipler için sohbet uygulamasını satın aldı.
Uygulamanın şuan için sadece iOS versiyonu mevcut, Android versiyonunun çıkarılması planlanmıştı. Uygulamayı kullanan ekipler, belirlenmiş bir proje için; mesajlaşabiliyor, sesli klipler eklenebiliyor, proje ile ilgili olası özellikler eklenebiliyor, takım içi etkileşimi son derece kolay hale getiriyor.
Microsoft yayınladığı blog yazısında; bu satın alma ile birlikte Talko’ nun özelliklerinin Skype ve Skype for Business’ e getirileceğini duyurdu.
Yapılan anlaşmadan kısa bir kesit; 
Anlaşmanın bir parçası olarak, TALKO çalışanları Skype ekibine katılacak. Birlikte yeni teknoloji ve yeteneklerle birlikte Skype for Business ve Skyp’ a yeni harika özellikleri ve yetenekleri eklememize yardımcı olacaktır.
Talko 2016 Mart ayından itibaren servislerini durduracak. Ray Ozzie hariç Talko çalışanları Microsoft bünyesinde çalışmaya başlayacak. Ray Ozzie ise şirkete geri dönmeyi düşünmüyor.
Talko; ana sayfasında yayınladığı bir yazı ile artık Skype’ ın bir parçası olduğunu belirtti.
Talko
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz