Microsoft’ un satın alma işlemlerinde en başarısız olduğu konu Nokia. Bunu sadece biz söylemiyoruz, Microsoft yaptığı açıklamalarda bu durumu her defasında dile getirdi.
Bu başarısızlık hali ile devam etmek istemeyen Microsoft; Finlandiya?nın Salo kentinde bulunan cep telefonu üretim fabrikasını kapatma kararı aldığını resmen açıkladı. Bu açıklama en basit durumda 2.300 kişinin işsiz kalması anlamına geliyr.
Microsoft işten çıkarma ile ilgili daha önce açıklama yapmış ve yeni yapılanma neticesinde 7.800 kişinin kısa bir süre içinde işten çıkarılacağını duyurmuştu. Finlandiya’ daki fabrikanın kapatılması ve 2.300 kişinini işten çıkarılması bu yeni yapılanmanın ilk somut sonuçları.
Salo kentinde yer alan fabrikanın kapatılması tüm süreçlerin durdurulduğu anlamına gelmiyor. Çünkü Finlandiya’ nın Espoo ve Tampere kentlerinde bulunan Microsoft’ un tesislerinde işler kaldığı yerden devam ediyor.
Hatırlanacağı üzere Microsoft; Nokia’ nın tüm operasyon ve üretim birimlerin Eylül (2013) ayında 7.17 milyar dolar karşılığında satın almıştı.
Satın almanın üzerinden iki sene geçmiş olmasına rağmen, Microsoft; Nokia’ da istediği başarıyı elde edemedi.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz