Kişilerin herhangi bir konuda fikirlerini herhangi bir karakter limitine takılmadan paylaşabilmesi için kurulan blog platformu Medium yeni bir özelliği devreye alma hazırlığında.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Karakter limitinden özellikle bahsetmemin sebebi yenilikçi blog altyapısı girişimi olan Medium’ u hayata geçiren kişinin Twitter’ ın kurucularından Evan Williams olması.

Medium’ da yazarı alkışlama devri başlıyor!

Sosyal medya araçlarında yapılan paylaşımların altında yer alan; kullanıcıların tepkilerini dile getireceği butonlar sürekli gündemde kalmayı başarmıştır. Sosyal medya devleri kullanıcıların duygularını daha net ifade etmelerini sağlayacak altyapılar, yeni mantıklar oluşturmaya çalışıyor. Beğenme, retweet, kalp atma, favorilere ekleme, değişik surat ifadeleri vb. aksiyonalar / özellikler henüz kullanıcıların olası tüm tepkilerine cevap vermiyor. Bu konunun üzerine düşünen Medium; işte ihtiyacımız olan şey diyeceğimiz yeni bir butonu paylaşımlarda gösterecek. Alkış!

Medium Alkış Butonu Geldi

Medium‘ a göre çok kısa bir yazı çok uzun bir yazı kadar bilgi veriyor olabilir. Yazının değerini belirleyen aslında kullanıcıların tepkilerinin ortalamasıdır.

Bu anlayıştan hareketler Medium artık yazılan yazıların yanında alkış ikonunu koyacak. Artık bir yazıyı okudukça yazarı alkışlayacaksınız. Üstelik alkışlama aksiyonu sadece bir defa olmayacak. Okuğunuz bir cümleyi çok beğendiyseniz bir alkış, başka bir cümleyi daha çok beğendiniz on defa alkış ikonuna tıklayabileceksiniz. Artık yazıyı okurken başından sonunda kadar değerlendirip o an alkışlayabileceksiniz.

Okumaya başladıktan sona gelene kadar belki yazarı yüz defa alkışlayacaksınız. Bu alkışlamalar yazının bir anlamda gerçek değerini belirliyor olacak.

Kimin kaç defa alkışladığını yazar görebiliyor olacak.

Bu alkışlama sayılarına göre Medium yazıları değerlendirecek ve en hızlı yükselen kullanıcı gözünde en değerli yazılar belirlenecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz