Intel Sensory ile yapmış olduğu iş ortaklık ile kendi yonga setine konuşma tanıma özelliği eklemeyi planlıyor. Bu sayede Intel altyapısını kullanan şirketler doğrudan istenildiğinde bu özelliğe de sahip olabilecekler. Sensory şirketinin TrulyHandsfree altyapısının yonga yapısına entegrasyonu ardından kolaylıkla Intel yongaları da konuşma tanıma özelliğine sahip olacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Şirketin belirttiğine göre tescilli bir altyapı olan TrulyHandsfree, sadece standart konuşmalarda değil, aynı zamanda düşük ses seviyelerinde yada gürültü ve kirli sesin fazla olduğu durumlarda da başarılı sonuçlar çıkarıyor.

Şirket yöneticisi Todd Mozer‘in yapmış olduğu açıklama şu şekilde; “Intel ile çalışırken kendilerine TrulyHandsfree  sistemimizi en son yonga setlerine gömülü hale getirebileceğimizi belirttik. Bu sebeple kullanım rahatlığı için PC, Tablet yada Akıllı Telefonlar‘a basit rahat entegre edilebilir bir sistem tasarladık. Bu sisteme sayesinde sesli komutlarla cihaz açılıp kapatılabilir yada istenilen fonksiyonlar tanımlanabilir. Gömülü bir sistem içerisine entegre etmemiz sayesinde de çok düşük enerji kullanımını da sağlamış oluruz.”

Aynı zamanda çok net bilgiler olmasa da Siri hayranları için denilebilir ki bu düzenleme ile masaüstü cihazlarda da Siri özelliği sağlanabilir. Apple‘ın bu sonbaharda Siri özelliğini masaüstü cihazlarda da getireceği söyleniyor ancak bu konunun detayları tam olarak belirtilmiyor.

Bu yapı ile Apple diğer rakipleri ile daha rekabet edebilir olacak. Dijital asistan yapısı belli ölçülerde diğer şirketler tarafından sağlanabilmekte. Bu yonga güncellemesi ile de Apple masaüstü cihazlarda dijital asistan konusunda rakiplerine göre daha başarılı olan Siri‘yi masaüstü cihazlara da entegre edebilir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz