Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması İnstagram‘ da çok köklü bir değişikliğin duyurusu yapıldı.
Artık İnstagram’ da paylaşacağınız resimler kare olmak zorunda değil. Ayrıca resimleri kareye çevirip paylaşmak için üçüncü parti uygulamalara da gerek kalmıyor.
Daha önce yüksek çözünürlüklü resim saklamaya başlayan İnstagram, bu geliştirme ile birlikte kullanıcılarını sevindirmiş oldu.
Paylaşacağınız resimlerin formatları yatayda ya da dikeyde farklı ebatlarda olabilir.
Kare resim formatı ile popüler olan ve bu özelliği ile ince bir tasarıma sahip olan uygulamada, kullanıcı profilinde resimler yine kare olarak görünecek ama resmin detayına gidildiğinde orijinal boyutta görünecek. Aynı durum video’ lar için de geçerli.
Yeni geliştirmeler ile birlikte video’ lar için de filtrelerde güncellemeye gidildi. Ayrıca video’ da filtrelerin yoğunluğu da ayarlanabilecek.
Yeni geliştirmeleri içeren İnstagram’ ın iOS ve Android versiyonları mevcut. İndirip yeni geliştirmeleri deneyimleyebilirsiniz.
Değişiklikleri aşağıdaki video’ dan inceleyebilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. İ??nstagramda insanların isteği formatta resim paylaşmasını sağlayan uygulamalar ne olacak şimdi. Başka bir fark daha puanları gerekecek. Birden çok resmin bir karede paylaşmayi sağlaması çok önemli değil. Çünkü i??nstagram yarın bir karar alırsa bu özelliği de ekleyebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz