HD Tekno Haber olarak kullanmaya başladığımız, kullanıcıların işini kolaylaştıran uygulamaları veya web sitelerini elimizden geldiğince tanıtmaya devam ediyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugünkü yazımızda hemen hemen hepimizin kanayan yarası konumunda olan ve bir türlü sonuna kadar gidip tamamlayamadığımız İngilizce öğrenme sürecine değinmek istiyoruz. Okul dönemi ile başlayan bu süreçte; İngilizce müfredatı olmasına rağmen tüm derslerin Türkçe verilmesi nedeniyle İngilizce’de bir türlü istediğimiz noktaya gelemiyoruz.

Gelinen noktada dünya dili konumunda olan, dünyayı anlamak için öğrenmemiz, konuşmamız, yazmamız gereken İngilizce’yi öğrenmek için sürekli olarak bireysel çaba göstermemiz gerekiyor.

Teknolojik gelişmeler ve yaygınlaşan internet sayesinde her geçen gün globalleşen dünyamızda İngilizce artık iletişimin tartışmasız tek adresi haline geldi. İngilizceyi ikinci dil olarak konuşan insan sayısı 900 milyonu aştı. Bu iki cümle bile bu dili öğrenmenin gerekliliğini çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.

İngilizceyi öğrenmenize yardımcı olacak binlerce uygulama ve yöntem mevcutken geleneksel sistemlerden uzaklaşmayan eğitim sistemlerini de görmeniz mümkün. Klasik olmayan en özgün yöntemlerden biri olan KO-KO tekniğini hikaye anlatıcısı Barış Özcan çok güzel bir şekilde anlatıyor. Yazımızın başlığı da olan İngilizce kurslar ve bloglara geçmeden önce Barış Özcan’ın önerdiği KO-KO (Korkusuzca Konuş) tekniğini aşağıdaki YouTube videosundan izleyebilirsiniz.

Videoda anlatılan bu güzel teknik ve benzeri çok sayıda yöntemi bulmanız mümkün. Bu yöntemler dışında biz biraz daha farklı olarak kurslar ve bu konularda düzenli bir şekilde yayın yapan blogların öneminden bahsetmek istiyoruz.

Kurumlara ve bireylere özel İngilizce Eğitiminde lider olan kurumlardan, geleneksel sistemlerden tamamen farklı eğitim sistemiyle ihtiyacınıza en uygun çözümleri bulabilirsiniz. Bu gibi kurumlarda bir öğrenci olarak, yanlış yapma endişesine kapılmadan ve kendi temposunda görerek, işiterek, okuyarak, pratik yaparak dili bir alışkanlık – beceri haline getirebilirsiniz. En önemli avantajı sürekli pratik yaparak aslında dili yaşayarak öğreniyorsunuz. Düzenli bir şekilde kurslara devam ederseniz; İngilizce’yi çok akıcı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurslardan sonra en önemli kaynaklardan biri de İngilizce ile ilgili sürekli paylaşım yapan web siteleri. Bu sitelerin blog yazılarına baktığınız zaman pratikte karşılaşabileceğiniz tüm senaryolar için örnek metinler, örnek diyalogları görebilir, gerçek hayatta dilin kullanımına aşina olursunuz.

Herhangi bir ortamda bir diyalog başlatmak için kullanabileceğiniz cümleler, bir restorana gittiğinizde kurabileceğiniz cümleler, bir makale yazdığınızda izleyeceğiniz yollar, herkesin ihtiyaç duyabileceği ingilizce aşk sözleri, İngilizce’nizi geliştirmenizi yardımcı olacak film önerileri, İngilizce adres yazma, yol tarifi vb. gerçek hayatta çok sık ihtiyaç duyabileceğiniz konularda güzel içerikleri bulmanız mümkün.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz