Tarihin en sevilen eğlence oyunlarından biri olan Grand Theft Auto‘nun merakla beklenen yeni oyunu için bu hafta ilginç bir gelişme yaşanmıştı. Yayıncı stüdyo Take-Two tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na gönderilen bir dosyada, GTA 6‘nın 2023 yılında yayınlanabileceğine ile ilgili işaret eden bazı bilgiler yer almakta.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Reklam bütçesinde ani artış

Take-Two’nun paylaştığı dosyada, önümüzdeki yıllar için planlanan reklam harcamalarıyla ilgili veriler bulunduğunu göz önüne alalım. 2023-2024 mali yılı için tam 89 milyon dolarlık müthiş bir reklam bütçesi ayırılmş durumdalar. Bir önceki ve bir sonraki mali yıllara göre iki katın üzerinde bir para harcanması planladıklarını görmekteyiz . Ayrıca şu an içerisinde bulunduğumuz mali yılın da yaklaşık 9 katı durumda.

VentureBeat’a konuşan yatırım analisti Jeff Cohen, reklam harcamalarındaki bu ani yükselişin GTA 6’nın çıkış tarihine işaret ettiğini söylemiş durumda. Jeff Cohen,“Rakamlardaki bu değişime nasıl bir anlam yüklemeliyiz elbette şu anda emin değiliz, ancak daha önce benzer bir durumla karşılaştığımızda Red Dead Redemption 2’nin çıkışını doğru bir şekilde tahmin edebilmiştik.” sözlerini kullanmıştı.

Bloomberg’in ünlü editörü Jason Screirer, geçtiğimiz ay yayınladığı bir raporda, GTA 6’nın geliştirme sürecinin başladığını ancak henüz erken evrelerinde olduğunu belirtmişti. Bugün çıkan haberler de Jason Screirer’ın raporuyla örtüşüyor gibi.

GTA 6’yla ilgili nihayet elle tutulur, somut gelişmelerin yaşanmakta olması elbette sevindirici durum bizim için. Geliştirme süreci ilerledikçe önümüzdeki dönemlerde muhtemelen daha fazla detaylar gelmeye devam edecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz