Geçen sene Amerika’ da düzenlenen girişim konulu etkinlikler çeşitli konularda ödüllere layık görülen Fly Labs, Google tarafından satın alındığını duyurdu.
Şirket yayınladığı bir blog yazısında kendi servislerini sona erdireceklerini açıkladı ancak servislerine yeni ve benzer bir yapı altında devam edeceklerini bildirdi.
Google’ ın Fly Labs’ ı satın alarak Google Photos’ u daha güçlü hale getirmek istiyor. Fly Labs’ ın bahsettiği benzer yapı da Google Photos’ un kendisi oluyor.
Şirket açıklamasında; “Google Photos, Google’ ın makine öğrenme ve çeşitli bilgisayar teknikleri ile desteklenen, hayatımızdaki tüm anılan toplandığı bir yer. Burada kullanılan araçlar ve teknikler bizim tekniklerle inanılmaz benzerlik gösteriyor. Artık Google Photos çatışı altında daha güçlü bir şekilde daha güzel işler çıkaracağız.
Fly Labs öncelikli olarak iOS uygulama geliştime üzerine yoğunlaşıyordu. iOS fotoğraf ve video düzenleme araçları çıkarıyordu. Google tarafından satın alınması ile birlikte Android tarafa da ağırlık verilmesi bekleniyor.
Fly Labs’ ın iOS ısrarı ve Google’ ın Android ağırlığı iki alanda da güzel araçların çıkacağı sinyalini veriyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz