Google mobil odaklı çalışmalarına öncelik verse de, bir taraftan PC‘ lere göz kırpmaya başladı. Mobil alanda dünyanın en iyi işletim sistemlerinden biri olan Android‘ i,  PC‘ ler için kullanılabilir hale getirmeye hazırlanıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

The Wall Street Journal‘ in haberine  göre Google Chromebook‘ larda kullandığı Chrome OS‘ i Android‘ le birleştirerek 2017 de yeni bir işletim sistemi piyasaya sunacak. Google iki yıl önce Android ve Chrome OS işletim sistemlerini birleştirmek için çalışmalara başlamıştı. Önümüzdeki yıl Google’ ın ortaya çıkan ürünü tanıtması bekleniyor.

Bu değişikliğin sebebi olarak Android‘ in dünya çapındaki başarısı olarak görülüyor. Çünkü Android bir milyardan fazla cihazda kullanılırken Chrome OS‘ in piyasadaki yeri %3 oranlarında seyrediyor. Google‘ ın iki işletim sistemini birleştirip Chrome OS kullanımını artırmayı hedeflediği düşünülüyor.

Şimdilik Google‘ ın yeni işletim sistemiyle ilgili bilinenler sadece Android‘ in PC‘ lerde çalışacak yeni bir versiyonunu geliştirdiğinden öteye gitmiyor. Aynı zamanda yeni işletim sisteminin kullanıcılara Google Play Store‘ a erişim sağlaması bekleniyor. Görünen o ki Chrome OS tarih olmasa da geri plana atılmış gibi duruyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz