Facebook canlı yayın yapma özelliğini geliştirerek çok güzel bir noktaya getiriyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook’ tan canlı yayına o anda başlıyordunuz ve öncesinde kimsenin bilgisi olmuyordu. Bazı yayıncılar takipçilerini önceden bilgilendirmek için farklı kanalları kullanıyorlardı.

Facebook’ un yeni özelliği ile birlikte; artık canlı yayın programını önceden bildirebileceksiniz. Doğrulanmış sayfalar (doğrulanmış profiller henüz dahil değil) canlı yayın yapacakları zamanı önceden planlayacaklar.

Bu planlama neticesinde; sayfada yeni bir paylaşım yapılıyor ve canlı yayının bilgileri yer alıyor. Bunu gören takipçiler hatırlatma butonuna tıklayarak canlı yayın başladığında kendilerini bildirim gönderilmesini isteyebilecekler.

Bu şekilde ilerlendiğinde canlı yayın henüz başlamadan çok sayıda kişinin programdan bilgisi olacak ve program başladığında belli bir kitle oluşmuş olacak.

Facebook her alanda yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Yakında Facebook üzerinden yemek siparişi verebilecek ve çeşitli etkinlikler için uygulama içinden bilet alabileceksiniz. Yakında detayları aktarıyor oluruz.

Facebook'ta Sayfalar Canlı Yayın Planlayabilecek

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz