Covid-19 nedeni ile evde karantina`da olduğumuz şu günlerde sosyal medya hesaplarına ilgi çok artmıştı. Bununla birlikte insanların ticaretten uzaklaşması reklam gelirlerini düşürmeye başlamıştı. İnternet devleri bundan olumsuz etkileniyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook Ne Kadar kullanıcı Girmektedir ?

Facebook tarafından açıklanan yılın ilk çeyrek raporlarına göre platformun aylık aktif kullanıcı sayısı  %10 artarak 2.6 milyar seviyesine ulaşmıştı. Günlük aktif kullanıcı sayısı ise %11 artışla 1.73 milyar olmuştu. Artışlar Facebook’un beklentilerinin üzerinde oldu.

İnstgram , Whatsapp ve Messenger  sahip olan Facebook bu uygulama kullanıcı sayısına bakalım isterseniz.  kullanıcı sayısı %11 artışla 3 milyar seviyesine çıkıyor. Günlük aktif kullanıcı ise yüzde 12 artışla 2.36 milyar oluyor.

Facebook  şuan da   toplam geliri 17.4 milyar dolar ile yüzde 18 artarken, net gelir ise 4.9 milyar ile neredeyse ikiye katladı. Bununla birlikte Covid-19 salgını firmanın gelecek ön görüsünde bulunmasını imkansız hale getirmektedir. Mart ayında ağa reklam verenlerin sayısının azalması nedeniyle ortalama reklam fiyatları da azalmatadır. Facebook karantina sürecinin sona ermesi ile işlerin yoluna gireceğini düşünmektedir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz