Sosyal medya devi Facebook; insanların hayatında daha fazla yer kaplamak / hayatlarını kolaylaştırmak için yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. İnsanlar normal zamanlarında istedikleri gibi Facebook’u kullanabiliyorken, kriz anında insanlık adına güzel bir iş için de kullanabilecekler.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bir ülkede herhangi bir afet veya terör olayı olduğunda, iletişim genelde kopuk oluyor ve insanlar yakınlarına erişmekte sorun yaşıyordu. Facebook bu duruma çare olarak; Güvenlik Durumu Kontrolü (Safety Check) özelliğini devreye almıştı. Umarım benzer durumları tekrar yaşamayız ama Türkiye’ de bu özelliği kullanmak durumunda kalmıştık.

Facebook’ tan Kriz Bağış Butonu

Sosyal medya devi kriz durumları için ürün geliştirmelerine devam ediyor. Facebook’ un yeni ürünü (özelliği) Kriz Bağış Butonu.

Herhangi bir kriz durumunda; etkilenen insanlara bağış toplanması için Kriz Bağış Butonu geliştirildi. Facebook bu konuda kar amacı görmeyen GlobalGiving ile birlikte çalışıyor olacak. Kriz anından çıkacak olan bağış butonuna tıklayarak bağışlarınızı hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. GlobalGiving  aracılığı ile toplanan bağışlar felaketzedelere ulaştırılmak adına ilgili kurumlara iletilecek.

Bu özellik şu aşamada tüm dünyada aktif olmamakla beraber yavaş yavaş yayılıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz