Facebook Sayfalarının Nereden Yönetildiğini Artık Görebileceksiniz

Facebook sayfaları; şirketlerin, kuruluşların, organizasyonların seslerini tüm dünyaya duyurabilecekleri muhteşem bir araç olarak kullanılıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

ABD başkanlık seçimleri ile birlikte ortaya çıkan ve Facebook’un başını ağrıtmaya başlayan olaylar nedeniyle, Facebook bazı adımlar atmaya başladı ve bundan sonra süreçlerini daha şeffaf hale getirecekleri yöntemler izlemeye başladı. Bir çok değişikliğe giden Facebook, yayınladığı son duyuru (Facebook Duyuru) ile birlikte Facebook Sayfa’larına da yeni bir düzenleme getireceğini açıkladı.

Şuan sahte bir hesapla Facebook’a üye olabilir, bir sayfa açabilir ve sesinizi çok geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Takipçi sayını az olduğunda etki alanınız küçük iken, milyonlara ulaşan takipçi sayısına ulaştığınızda etkileyeceğiniz çok geniş bir kesim elde etmiş oluyorsunuz. Böyle bir durumda iken sahte haberler yayınlamanız çok ciddi sorunlar yaşatabilir. Böyle bir harekette bulunduğunuzda da kimse sayfanın arkasında kimin olduğunu göremiyordu.

Facebook Sayfalarının Nereden Yönetildiğini Artık Görebileceksiniz
Facebook Sayfalarının Nereden Yönetildiğini Artık Görebileceksiniz

Yeni gelen duyuru ile birlikte; çok sayıda takipçisi olan sayfaları yöneten kişilerin yetkilendirilmeleri adına iki aşamalı doğrulama sürecinden geçmeleri gerekecek. Bu yekilendirme sürecinden geçemeyenler sayfada yeni paylaşımda bulunamayacaklar.

Geniş bir kitleye sahip sayfa yöneticisi; sayfasının en yukarısında doğrulama ile ilgili bir bildirim alacak. Bu bildirime tıkladıktan sonra çok da uzun sürmeyecek iki faktörlü kimlik doğrulama sürecini tamamlayacak ve sayfada paylaşım yapmaya devam edebilecek. Bu kimlik doğrulama sürecinde sayfayı hangi ülkeden yönettiğini belirtmiş olacak.

Bu süreç tamamlandığında Facebook Sayfa’ larının bilgi kısmında bu sayfayı yöneten kişileri ve hangi ülkeden yönettiklerini görmeye başlayacağız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz