Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Facebook yine yeni bir özellikle karşımıza çıktı.  Facebook, kullanıcılarının intihar etmesini önlemek için yeni bir özellik duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook dünyada en çok kullanıcı sayısına sahip platformlarından biri olma özelliğini taşıyor. Hal böyle olunca birçok tipte kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi, kullanıcıları arasında artan intihar vakalarını önlemek için çareler arıyor. Facebook bunalıma giren, topluma kendilerini kabul ettirme çabasında olan kullanıcılarının Facebook‘ ta beğeni ve mesaj aldıkları zaman daha iyi hissettiklerinin belirlenmesinden sonra “İntihar Önleme Servisi” adını verdikleri hizmeti kullanıma sunduklarını bildirdi.

facebook-intihar-denetim-alg

Bugünlerde deneme aşamasında olan “İntihar Önleme Servisi” intihar olaylarının çok sık yaşandığı Avustralya‘da kullanılmaya başladı.  İntihar eden Facebook kullanıcılarının çoğu intihar etmeden önce Facebook’ a veda mesajı bırakıyorlarmış. Bu tespitle birlikte Facebook herhangi bir intihar vakası tespit ettiğinde önlemek adına bir grup önlemi devreye sokacak. Bu sistem çalışırken kullanıcının arkadaşlarından da destek alınacak.

facebook-intihar-denetimornek

Şöyle ki, bir arkadaşınızın son günlerde kötü olduğundan ve yanlış bir şey yapmasından korkuyorsanız bunu Facebook‘ a bildirebileceksiniz. Facebook’ ta bu servis sayesinde arkadaşınızı gözetim altında tutmaya başlayacak. Arkadaşının yanlış birşey yapmaya kalkarsa Facebook arkadaşınızı vazgeçirmek için bir yazı yayınlayıp, gerekirse gerekli kuruluşları da bilgilendirecek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz