30 Ocak Cumartesi İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi?nde gerçekleştirilen Girişimcilik Zirvesi’ nde 2016 Etohum Girişimleri açıklandı. Bu girişimlerden birisi de Eye Track;
2016 Etohum Girişimlerinden Eye Track Nedir?
Alzheimer hastalarının kaybolma sorununa çözüm getirip yakınlarının hayatını kolaylaştıran, hastaların konumlarını yakınlarının anında görmesini sağlayan bir uygulamadır.
Eye Track Uygulamasının Özellikleri
Anlık Lokasyon Takibi
Uygulama ile hasta yakınları, hastalarının lokasyonlarını anlık olarak takip edebilecekler. Ayrıca uygulama üzerinden bölge belirleyip, hastaların belirlenen lokasyon dışına çıkması halinde sms mesajı ile hasta yakınları bilgilendiriliyor.
Smart Geo-Fence
Smart Geo-Fence özelliği sayesinde takip cihazına yollanan frekans sıklığını ayarlanıp, pil tüketimini düzenleyip takip cihazının daha uzun süre çalışmasını sağlanıyor.
AVM Problemi
AVM gibi kalabalık ve çok katlı binalarda hastanın lokasyonunu tam olarak buluyor.
“Bulut” Teknolojisi
Oluşturulan ?Bulut? ile bir network oluşturuyor ve hasta yakınlarının hem birbirleriyle iletişim halinde olmasını hem de hastalıkla ilgili bilgilendirilmelerini de sağlıyor.
Küresel Arama Sistemi
Bulut sayesinde hasta, uygulamanın yüklü olduğu herhangi bir telefonun kapsama alanına girdiği anda, hastanın konumu hasta yakını ve polise bildiriyor.
Eye Trackhttp://www.eyetrack4.me/

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz