Enpies.com – Müşterileriniz Sizden Nasıl Bahsediyor?

1
596

Enpies.com; Net Promoter Score® yöntemini kullanarak “Müşterileriniz Sizden Nasıl Bahsediyor?” sorusunun cevabını direkt olarak müşterilerinizden alabilmenizi sağlıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Üstelik bu süreci dakikalar içinde ve hiçbir teknik bilgi sahibi olmanıza gerek kalmadan tamamlayabilirsiniz.

Net Promoter Score Nedir?

İlk olarak 2003 yılında duyulan ve devamında kullanılmaya başlayan bir müşteri deneyimi ölçüm yöntemi. “Bizi arkadaşlarınıza tavsiye eder miydiniz?” gibi bir tek nihai soruya odaklanan, sade ve ölçeklenebilir bir yöntem.

NPS Yönteminin en önemli yanı, bir tek nihai soruya odaklanarak katılımcıdan 0-10 arası bir puanlama alması. Alışılagelmiş anketlerdeki gibi birçok soru ve seçenek içermemesi, katılımcıya istediği puanı verebilme ve akabinde değerlendirmesini dilediği gibi yazabilme imkanı vermesi.

Net Promoter Score Nedir?

Enpies.com’ un kurusucu Musa Ünsal Tunçay ile yaptığımız görüşmede NPS Yöneteminin ne olduğunu, hangi firmaların bu yöntemi kullanıdığını ve enpies.com’ un müşterilerine ne gibi kazanımlar getireceğini konuştuk. Musa Ünsal’ ın cevaplarını okuyabilirsiniz.

NPS yönteminde; katılımcıları gruplara ayırması ve bu gruplar ve katılım üzerinden bir skor oluşturarak ölçeklenebilirlik sağlaması da diğer önemli tarafı. Bu iki özellik, NPS yöntemini hem marka/firma hem de müşteri açısından kullanışlı, etkili ve benzersiz bir yöntem haline getiriyor.

Bu yöntemi Starbucks, Amazon, Apple, Vodafone, ING Bank, Amazon, Dell gibi birçok firma kullanıyor. Son dönemde, bizzat müşterisi olduğum markaların NPS yöntemi ile geribildirim topladıklarını daha sık görmeye başladım. Sonra bu yöntem ile ilgili araştırma yaptım, işleyişini, faydalarını inceledim. NPS yöntemini kullanan yerli-yabancı, küçük-büyük birçok marka ile iletişime geçtim. Her anlamda olumlu sonuçlara ulaştım ve sonrasında bu yöntemi bir servise dönüştürmeye karar verdim. Yaklaşık 10 aylık bir çalışmanın sonunda Enpies ilk adımını atmaya hazır hale geldi.

Enpies.com - Müşterileriniz Sizden Nasıl Bahsediyor?

Enpies.com’ da, markaların müşterilerinden Net Promoter Score yöntemini kullanarak geribildirim alabilmelerini sağlıyoruz. Markalar, anketi müşterilerine e-posta göndererek veya web sitelerine ekleyecekleri bir widget ile sunabiliyorlar. Anket üzerindeki ana rengi kendi marka renkleri yaparak ve logolarını kullanarak kendilerine özgü görünüm kazandırabiliyorlar, ayrıca anket mobil uyumlu bir tasarıma sahip.

Her katılım için kendilerine özgü veri eklemesi yapabiliyorlar, örnek olarak alışverişe ait kategori veya müşteri gurubu bilgileri gibi. Bunun yanında e-ticaret siteleri veya crm yazılımları gibi entegrasyonlar için kullanabilecekleri bir API sunuyoruz.

Alınan tüm katılımlar üzerinden otomatik hesaplanmış NPS skorlarını izleyebiliyorlar. Enpies.com, hem NPS yöntemi üzerine hem de bir geribildirim servisinin gereklilikleri üzerine çok kullanışlı özelliklere sahip.

NPS Skoru yüksek olan firmaların, hemen hemen her sektörde rakiplerine nazaran 2 katın üzerinde bir büyüme hızı sergilediğine dair istatistikler var. NPS Yöntemi, ister bir startup ister global ölçekte bir marka olsun, her türlü işletme ve markanın ömrü boyunca kullanması gereken, faydalarından yararlanması gereken bir yöntem.

Detaylı bilgi almak ve incelemek için enpies.com‘ u ziyaret edebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz