Her geçen gün bilim adamları bizi şaşırtmaya devam ediyor. Yeni gelişmelere göre insan vücudundan enerji alarak çalışmaya devam eden çip üretmeyi başardılar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bugünlerde teknoloji akıl almaz bir hızla gelişmeye devam ediyor. Bugünlerde ağzımızı açık bırakan teknoloji gelişmeleri yaşanırken önümüzdeki yıllarda nelerin olabileceği bizi şimdiden meraklandırıyor.

insan-vucudunda-enerji-uretebilen-cip

İlginç çalışmalara imza atan Profesör Ken Shepard, takımıyla birlikte insan vücuduna uyumlu bir şekilde entegre olan çip ürettiler. Bu çip, insan vücudundaki enerjiyi kullanabildiğini belirten Profesör Ken Shepard, bu icatla birlikte çiplerin vücudumuza yerleştirilmesi sağlanacak ve enerjisini insan vücudundan alan cihazların kullanımı mümkün olacak.

Çipin üretiminde CMOS (conventional solid-state complementary metal-oxide-semiconductor) entegre devresi kullanılmış ve bu devrenin enerji ihtiyacı insan vücudunda bulunan ATP‘ leri kullanılarak elde edilmiş.

Şimdilik çalışmalarına devam eden ekip, bu teknolojinin hangi alanlarda kullanılabileceği ve nasıl daha iyi hale getirilebileceği konusunda  araştırmalarına devam ediyorlar.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz