Facebook‘ un internet.org aracılığıyla tüm Hindistan‘ da bedava internet dağıtacağını daha önce buradan duyurmuştuk. Son gelen habere göre Hindistan’ da başlayan bu uygulama engele takıldı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook sosyal sorumluluk projesi kapsamında yoksul ülkelere bedava internet sağlamak için çalışmalara başlamıştı. İnternet dağıtmının başladığı ülkelerden Hindistan‘ da bu uygulama engele takıldı. Hindistan’ ın telekom sektörünü elinde tutan kurum, bu projenin ağ tarafsızlığını engelleyip engellemediği konusunda araştırmalar yapılacağını ve bu süreçte bedava internet projesinin engellenmesi konusunda karar verdiğini açıklandı.

Facebook’ un Hindistan’ da yer alan mobil şirketi Reliance Communications ile yaptığı iş birliği, yetkili kurumlar tarafından farklı fiyat politikaları uygulanması sebebiyle ağ tarafsızlığı olarak nitelendiriliyor.

Facebook’ un bu uygulamasının tarafsızlığa zarar verip verilmediğine karar verilmesi için Hindistan’ da yer alan yetkililer servisin detaylı hizmet şartı ve koşullarını görmek istiyorlar. Facebook’ ta problemleri ortadan kaldırmak için  Reliance Communications sıkı çalışmalarda bulunuyor.

Hizmet hakkında tekrar kısaca bilgi vermek gerekirse, internet.org projesi kapsamında kullanıcılar,  Facebook, Facebook Messenger, BBC News, Wikipedia, Bing, AccuWeather gibi siteleri ücretsiz olarak ziyaret edebiliyorlar.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz