Vodafone Avustralya yayınladığı Android uygulaması DreamLab; akıllı telefonunuzu kullanmadığınız zaman telefonunuzu kanser araştırmaları için kullanıma sunmanıza fırsat veriyor.
Uygulamayı yükledikten sonra telefonunuz kullanılmadığında faydalı bir işe kaynak sağlamak üzere kiralanmış oluyor. Telefonunuz kanser araştırmalarına destek sağlamış oluyor.
Aslında kanser araştırması yapan bir süper ağ yapısı var. Garvan Tıbbi Araştırma Enstitüsü ile birlikte başlatılan projede akıllı telefonunuz süper ağ içerisinde kanser araştırmalarının çok daha hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan mini bir bilgisayar oluyor.
Bu süper ağ içinde yer alan telefonunuz; meme, yumurtalık, prostat ve pankreas kanserine çare bulmak üzere yapılan araştırmalarda kullanılıyor olacak.

Enstitünün yaptığı açıklamaya göre sisteme 100,000 telefonun dahil olması durumunda araştırmalar normal halinden 3.000 kat daha hızlı yapılıyor olur.
Telefon sahibi olarak istediğiniz kanser türünün araştırmasına destek olmayı seçebiliyorsunuz.
Her  ay kendi belirlediğiniz miktarda data aktarımı için kendi internetinizden destek olabiliyorsunuz. Örnek her ay 250 MB, 500MB ya da 1 GB destek olabilirsiniz. Telefonunuzun sisteme dahil olması için tam şarj olduğundan emin olunuz.

Vodafone DreamLab
Vodafone DreamLab

DreamLab hem Wi-Fi hem de mobil ağlar üzerinden çalışabiliyor. Eğer Avustralya’ da Vodafone’ dan servis alıyorsanız telefonunuzu bu uygulama için ayırdığınızda data aktarımını  Vodafone sizin kotanızdan düşmeyecektir.
Vodafone Avustralya’ nın konu ile ilgili yayınladığı yazıyı linkinden inceleyebilirsiniz.
Vodafone DreamLab Android Uygulamasını linkinden indirebilirsiniz.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz