Pinewood Stüdyoları Star Wars‘ın yeni serisi olan Star Wars Episode VIII çekimlerine İngiltere‘de başladı. Önümüzdeki ayda çekimlerin Hırvatistan‘da devam edileceği belirtiliyor. Hırvatistan‘da çekimlerin yapılacağı bölgelerin turistik bölgeler olması sebebiyle film ekibi yoğun güvenlik önlemleri almayı düşünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu sebeple de stüdyo patronları insanların yeni seride ortaya çıkacak sırları görmemeleri için milyonlar harcamaya başlamışlar bile. Patronlar milyonları drone satın almakta harcayıp sahnelerin çekileceği alanda bir drone ordusu ile çekimler sırasından insanların görüntü alma şansını ortadan kaldırmak istiyorlar.

Firma yetkilileri işi sadece dronelara yüklemeyip 600 güvenlik görevlisi ile birlikte 24 saat güvenlik önlemi de almayı düşünüyor.  Bu önlemlerin alınacağını duyan herhangi biri Hırvatistan‘da çok etkileyici bir şeylerin olacağını tahmin ediyordur zaten. Ancak filmin vizyona girişine kadar beklemek zorunda kalacaklar. Serinin yeni filmi için planlanan vizyona giriş tarihi Aralık 2017 gözüküyor çünkü.

Serinin geçen sene çıkan filmi The Force Awakens‘da dronelar sayesinde görüntüler kaçırılmak istenirken yakalandı. Yine sızan görüntüler oldu olmadı değil, ancak film hakkında çok fikir vermeyen görüntüler olduğu için sorun olmadı. Bu filmde ise Disney işini şansa bırakmayı istemiyor ve gereken önlemlerin hepsini almaya hazır.

Tabi ki drone kullanmak sadece Disney‘in özgürlüğünde olmadığını düşünebiliriz. Aynı film şirketi gibi casuslar da drone kullanarak bilgi kaçırmaya çalışabilir. Bu noktada da Disney şirketi Hollanda polisinin kartalları drone avlamak için eğittiği gibi casus dronelar için kartalları kullanmayı düşünüyorlar.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz