Geçtiğimiz 2015 yılı telefon şirketleri için yoğun rekabet yaşanan bir yıl oldu. Çinli telefon şirketi olan Oppo, 2015 yılında sattığı akıllı telefon adedinin 50 milyon olduğunu açıkladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Çinli telefon şirketi Oppo 2014 yılına göre satışlarını tam %67 oranında artırarak 50 milyon telefon sattığını açıkladı. Bu satış rakamlarıyla akıllı telefon şirketleri arasında ilk 10′ da yer almayı hak etti. Akıllı telefon pazarının en çok kazananları Apple ve Samsung olsa da, Oppo da sahip olduğu  %3,8 lik payla sektörde yerini sağlamlaştırıyor. %5.3 ile LG, %5.4 ile Lenovo, %5.6 ile Xiaomi ve %8.4′ lük pazar payıyla Huawei de ilk onda yer alan şirketler arasında.

Oppo’ nun bu kada çok satılmasının sebebine bakacak olursak rahatlıkla Android diyebiliriz. Oppo’ nun telefonlarının en iyi özelliği Android tabanlı işletim sistemi ColorOS 2.1 in yer alması olarak görülüyor. Bunun yanında firmanın  Oppo F1, Oppo R7 ve Oppo R7 Plus ürünleri de kullanıcıların bolca dikkatini çekebilmiş modeller.

Çin pazarının ne kadar değerli olduğunu anlamak için bir diğer Çinli telefon markası Xiaomi veya Huawei‘ nin satış rakamlarına bakmak yeterli. Şirket yaptığı açıklamayla 2015 yılında 70 milyon telefon sattığını duyururken Huawei ise 100 milyon akıllı telefon sattığını açıkladı.

Oppo’ nun yükselişi bu şekilde devam ederse ilk sıralara doğru çıkması mümkün gibi görünüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz