Chrome Üzerinden Sitelerdeki Videoları Eklenti Olmadan Diğer Cihazlara Dağıtabilirsiniz

0
672

İki ay önce Google Chrome Beta sürümünde yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Bu özellik sayesinde açık olan sitelerde bulunan video yada müzikleri aynı internet ağına bağlı cihazlara (TV, hoparlör,telefon) dağıtabilir hale gelebildi. Bu dağıtım işlemini yapabilmek için ekstra bir eklenti kurmayı da gerektirmiyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu beta düzenlemeyi yeni genele açık sürümü içerisine de ekleyen Google sayesinde artık kullanıcılar herhangi bir eklenti kurmadan bilgisayarında izlediği yada dinlediği medyayı ağa bağlı diğer cihazlara taşıyabileceksiniz.

Kullanmış olduğunuz sitelerde bu uyarıyı hala göremediyseniz son güncellemeleri yaptığınızdan emin olun. Menü –> Yardım –> Google Chrome hakkında sekmesine giderek tarayıcınızın güncel versiyon olup olmadığını kontrol edin.

Ayrıca yeni gelen bu özellik sayesinde Hangouts video görüşmelerini de çoklayabilirsiniz.

Geliştiriciler de Google Chrome‘un bu özelliğini kullanabilecekler. Bu özellikten faydalanmak isteyen geliştiricilerin hangi düzenlemeleri yapmaları gerektiği yönergelerle anlatılmış. Şu bağlantıdan yapılması gerekenler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu özellik sayesinde bilgisayarlardan izlenen bir medya içeriğini evinizdeki başka cihazlara aktarmak için ekstra bir bağlantı kablosuna ihtiyaç duymayacaksınız. Bu kullanım kolaylığı yakın zamanda diğer uygulamalar tarafından da kullanılmaya başlayacağa benziyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz