Google Chrome kullanırken kullanımı kolaylaştıracak çok çeşitli eklentiler mevcut. Ancak sanal ortamda her ne kadar dikkat edilse de hırsızlık hep olacak. Aynı şekilde Google eklenti gizlilik kurallarını ne kadar kısıtlasa da rapor edilen bir bilgiye göre eklentiler üzerinden de hırsızlık yapılabiliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Oyun satın alma ve oynama adına popüler olan Steam‘i hepiniz bilirsiniz. Rapor edilen bilgiye göre Steam üzerinizdeki oyunlarınıza yenilikler sunacağını belirten bir eklenti Steam üzerindeki kişisel özelliklerinizi çalıyor.

Counter-Strike‘ın bir versiyonunda size yeni bir tema sunacağını belirten eklenti bu sayede sizin kişisel Steam bilgilerinize erişebiliyor. Bunun sonrasında oyunlarda biriktirilen nesnelerini kendi hesaplarına transfer edip; özellikle nadir elde edilen nesneleri başka kullanıcılara satıp bunun üzerinden gelir ediyorlar.

Birçok oyunda bu kazanılan ender nesneler satılarak gerçekten büyük kazançlar elde edilebilir.

Gelen şikayetler üzerine bu eklenti Chrome mağazasından kaldırıldı. Bununla birlikte nesneleri ele geçirmek ve üzerinden satış yapmak için açtıkları Steam hesabı da kapatılmış.

İnternet kullanımı hayatımızda ne kadar artarsa saldırılar da o oranda artacaktır. Bu sebeple sanal ortamlarda özellikle başka kaynaklardan bağlantı yada eklenti kullanırken dikkatli olmanızda yarar var.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz